MINISTAR GAJIĆ PODELIO MEDALJE NAJBOLJIMA: Srbiji dva odličja na Evropskom prvenstvu u basketu 3x3
Školski sport u Srbiji ne zna za granice. Iza nas je sjajno organizovano Evropsko prvenstvo u basketu 3x3, u kategoriji srednjoškolaca. Beograd je od 13. do 19. juna bio prestonica školskog sporta Evrope.
FOTO: SŠSS
Na terenima Teniskog kluba Partizan – Porše Arena održano je Evropsko prvenstvo u basketu 3x3 za srednjoškolce, pod patronatom Evropske federacije za školski sport (ESSF), u organizaciji Saveza za školski sport Srbije i uz podršku Ministarstva sporta, Gradskog sekretarijata za sport i omladinu Beograda i Beogradske asocijacije za školski sport. Glavni teniski teren pretvoren je u modernu basket 3x3 arenu sa semaforom i pratećom opremom, a atmosfera je bila dostojna velikih međunarodnih takmičenja.
Prvenstvo su otvorili Nikola Penić, gradski sekretar za sport i omladinu, Ivan Dujić, predsednik Evropske federacije za školski sport, i Andrea Arsović, predsednica Beogradske asocijacije za školski sport. Među prisutnima su bili Stelios Daskalakis, Grigor Hristov, Gorica Bilak Moconja i Radics Balaš (ESSF), Predrag Kanački i Dejan Đokić iz Košarkaškog saveza Srbije. Himnu je izvela vokalna solistkinja Nikolina Kivačević, a program je vodio poznati voditelj Miloš Radenković. Takmičenje su su svojim prisustvom uveličali ministar sporta Zoran Gajić, predsednik ISF Željko Tanasković i većnik za sport opštine Stari Grad Nedeljko Jovanović.
Na prvenstvu su učestvovale ekipe srednjih škola iz Srbije, Turske, Hrvatske, Engleske, Moldavije, Crne Gore, Severne Makedonije, Republike Srpske i Slovačke (dečaci) kao i Srbije, Bugarske, Hrvatske, Engleske, Crne Gore, Republike Srpske, Slovačke i Turske (devojke). Kod dečaka Engleska je osvojila zlato, Severna Makedonija srebro, a Srbija bronzu, dok su kod devojaka pobedile Hrvatice, Srbija je stigla do srebra, a treće mesto osvojila je Turska. Medalje su uručili Ivan Dujić, Nedeljko Jovanović i Andrea Arsović.
Pored sportskih uzbuđenja, mladi sportisti imali su priliku da upoznaju Beograd – obišli su centar grada i Kalemegdan, a posebno je odjeknulo Veče nacija, gde su učesnici predstavili proizvode svojih zemalja i zajedno zaigrali srpsko kolo uz zvuke tradicionalnih pesama. Evropsko prvenstvo u basketu 3x3 pokazalo je da školski sport u Srbiji ima snagu da okuplja, inspiriše i ostavlja trajne uspomene.
BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NAJBRŽI GOL NA SVETSKOM PRVENSTVU 2026! Biće teško nadmašiti majstoriju Saibarija protiv Škotske
20. 06. 2026. u 01:02 >> 01:02
RUTINSKI TRIJUMF MAROKA ZA PRVO MESTO U GRUPI "C": Škoti nemoćni protiv prvaka Afrike
20. 06. 2026. u 02:03 >> 02:03
TURSKA ISPALA SA SVETSKOG PRVENSTVA! Paragvaj poslao Jildiza, Gulera i drugove "kući"!
20. 06. 2026. u 07:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)