ODLAZAK LEGENDARNOG TRENERA: Preminuo čovek koji je spasao život Ajversonu
DžON Tompson, legendarni američki trener, preminuo je u ponedeljak 31. avgusta u 79. godini života.
Foto: Tviter
Tompson se proslavio na klupi Univerziteta Džordžtaun na čijem je čelu bio čak 27 godina, od 1972. do 1999. godine.
Kao košarkaš igrao je dve godine (1964-1966) u Boston Seltiksima i u obe sezone je osvojio titulu sa franšizom iz Masačusetsa.
Tompson je samo dve godine proveo u NBA pošto je 1966. godine odlučio da ode u trenerske vode. Šest godina je bio trener u srednjoj školi Sveti Entoni, a potom je 1972. usledio "transfer" na Džordžtaun.
Na ovom čuvenom Univerzitetu trenirao je mnoge buduće zvezde među kojima su najzvučnija imena Patrik Juing i Alen Ajverson.
Upravo je Ajverson više puta rekao kako mu je Tompson spasao život.
"Treneru, hvala vam što ste mi spasli život. Nedostajaćeš mi, ali sam uveren da ćeš nas gledati odozgo sa velikim osmehom", izjavio je Ajverson.
Preporučujemo
MORIS SKRATIO ŽIVCE DONČIĆU: Marjanović sprečio veći incident (VIDEO)
31. 08. 2020. u 09:58
DENVER ZAKAZAO MAJSTORICU SA JUTOM: Marej upisao rekord, Jokić ga podržao (VIDEO)
31. 08. 2020. u 09:26
TRAMP O BOJKOTU U NBA: Postali su kao politička organizacija, to nije dobro
27. 08. 2020. u 21:51
POVRATAK NA VRH ILI JOŠ JEDAN NEPRIJATAN UDARAC? PSŽ traži reakciju protiv neugodnih doga na "Parku prinčeva“
Pariz sen Žermen će u petak uveče imati priliku da se bar privremeno vrati na prvo mesto Lige 1, ali zadatak nije ni malo jednostavan jer u prestonicu stiže uvek opasni Lil.
16. 01. 2026. u 07:30
AUSTRALIJAN OPEN, NAJNOVIJE VESTI: Rodžer Federer "sahranio" Novaka Đokovića
Najnovije vesti iz tenisa tiču se Australijan opena.
15. 01. 2026. u 20:15
NALjUTIO I RUSE: "Milanovićev komentar je vrlo provokativan u trenutnim okolnostima"
RUSKI ambasador nazvao je "provokativnom" ideju hrvatskog predsednika.
17. 01. 2026. u 11:32
Komentari (1)