FIBA DONELA ODLUKU: Kvalifikacioni prozori u "balonu", poznato kada igraju reprezentacije
MEĐUNARODNA košarkaška federacija FIBA odlučila je da se zbog pandemije Korona virusa kvalifikacije za sva kontinentalna prvenstva igraju u “balonima”.

FOTO: FIBA
„Uzimajući u obzir zdravlje i bezbednost igrača, trenera i zvaničnika, a na osnovu preporuke Medicinske komisije FIBA i Komisije za takmičenja FIBA, Izvršni komitet FIBA je u vezi predstojećih „prozora“ kvalifikacija za kontinentalna prvenstva u novembru 2020. i februaru 2021. doneo sledeće odluke:
Sve utakmice oba predstojeća „prozora“ treba da se igraju u „balonima“, umesto domaćih i gostujućih utakmica, uz saglasnost državnih zdravstvenih vlasti domaćina i u skladu sa FIBA zdravstvenim protokolima (uključujući PCR testiranje i kontrolisani ulazak u bezbedno okruženje u gradu u kome je takmičenje).
Svaki „balon“ sastojaće se od četiri ili osam timova (jedna ili dve kvalifikacione grupe). O domaćinima će se odlučivati na regionalnom nivou i biće određeni u narednom periodu.
FIBA će svakodnevno nastaviti da prati situaciju sa pandemijom Kovid-19 virusa i po potrebi slati dalje informacije u vezi sa FIBA takmičenjima“ - saopštila je FIBA.
Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku
Preporučujemo

TOMAŠEVIĆ - "SRBIJA NAVIJA ZA DENVER": Imao je i poruku za Dejana Stankovića i TSC
17. 09. 2020. u 15:54 >> 16:15

NANEO PORAZ PARTIZANU PA PODSETIO: Volim crno-bele najviše na svetu, što bih to krio! (VIDEO)
17. 09. 2020. u 15:45 >> 15:48

SRBIJO, HVALA TI ZA JOKIĆA: Amerikanci oduševljeni srpskim košarkašom
16. 09. 2020. u 21:33

AKO DOBIJEM MAKSIMALU KUPIĆU TI BMV! Nestvarne kladioničarske priče Milana Đurice (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
30. 06. 2025. u 14:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)