ŠĆEPANOVIĆ POSLE PORAZA: Moji igrači nisu radili stvari koje se uče u školi, moramo da krenemo ispočetka
KOŠARKAŠI Partizana poraženi su od Huventuda na startu Evrokupa sa 85:82, a viđenje utakmice izneo je trener crno-belih Vlado Šćepanović.

Foto: N. Paraušić
Imao je tim iz Humske tokom meča prednost i od 15 razlike, ali pad u četvrtoj četvrtini je iskoristio sastav iz Badalone i upisao prvi ovosezonski trijumf u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.
- Ovakve utakmice se dese. Promašili smo sve otvorene šuteve u četvrtoj četvrtini. Kada smo vodili 10 razlike promašili smo tri otvorena šuta. Umesto da bude razlika veća od 15 poena, imali smo problem. Čestitam Huventudu - rekao je Šćepanović.
Strateg Partizana je istakao da su igrači u ključnim momentima utakmice propušatali da rade osnovne stvari.
- Ante Tomić je veliki igrač, ali je defanzivno neko koga bi trebalo da 'napadneš'.U trećoj četvrtini su počeli da igraju sa niskom petorkom, da šire teren i da šutiraju, ali više od toga napravili su razliku svojom agresivnošću. Počeli su da igraju veoma agresivno, mi smo imali četiri-pet izgubljenih lopti i vratili su se. Još u školi učimo da ako igraš protiv agresivnog tima moraš da budeš u kontaktu, da budeš "otvoren" i da napadneš dobrim blokovima. Moji igrači nisu to uradili. Moramo da krenemo ispočetka i da svakodnevno učimo osnovne stvari - zaključio je Šćepanović.
Partizan u subotu u prvom kolu ABA lige dočekuje čačanski Borac, dok će u drugoj rundi Evrokupa biti domaćin Veneciji.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

LAGANO DOLAZI: Tip predlog za "sigurica tiket" sa dve realne kvote
ZA danas smo vam spremili sledeće predloge.
03. 09. 2025. u 07:30

LUDNICA! Evo šta sve Srbija mora sad da uradi da bi stigla do finala Evropskog prvenstva u košarci 2025!
Evropsko prvenstvo u košarci, Evrobasket 2025, nastavljeno je uz zanimljivu utakmicu Srbija - Turska, posle čega je postalo poznato kakav put "orlove" selektora Svetislava Pešića čeka do željenog finala.
03. 09. 2025. u 22:17

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (1)