NIKOLA PEKOVIĆ U TEŠKOM STANJU: Bivšem košarkašu Partizana se bore za život, ima upalu oba plućna krila
LOŠE vesti stižu iz Crne Gore - bivši košarkaš Partizana i crnogorske reprezentacije Nikola Peković, zaražen je korona virusom i nalazi se u teškom stanju sa upalom oba plućna krila.
Foto: N.Paraušić
Peković je sa simptomima virusa kovid-19 primljen u podgoričku bolnicu pre 15 dana, stanje mu se u međuvremenu pogoršalo i diše uz pomoć respiratora, prenosi Telegraf.
On se od januara ove godine nalazi na funkciji tim menadžera u košarkaškoj reprezentaciji Crne Gore.
Osim za Partizan, Peković je u bogatoj karijeri igrao i za Atlas, Avala Adu, Panatinaikos i Minesota Timbervulvse. Sa Panatinaikosom je 2009. osvojio Evroligu, a 2008. je na NBA draftu bio 31. pik.
U Crnoj Gori, kao i u većini zemalja, poslednjih nedelja zabeležen je skok broja obolelih od korona virusa, a prema poslednjem preseku stanja 344 građana je obolelo od korone.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Uskoro opširnije
Preporučujemo
KERIK VODI JUNAJTED U LIGU ŠAMPIONA? Crveni đavoli "lete" nakon smene trenera, ali ako neko zna kako da ih pobedi to je Totenhem
MANČESTER junajted dočekuje Totenhem u derbiju 25. kola Premijer lige (13.30), sa jasnom namerom da nastavi pobedničku seriju pod vođstvom Majkla Karika, dok Sparsi na "Old traford" dolaze u promenljivoj formi, ali osokoljeni skorijim istorijatom međusobnih duela ovih ekipa.
07. 02. 2026. u 07:20
HRVATI BEŽALI OD OSVETE SRBA! Panika na auto-putu zbog navijača (VIDEO)
Otkako su navijači Hajduka, Torcida Split, napali kod aerodoroma u Tuzli Zvezdine pristalice iz Republike Srpske, koje su se vraćale iz Švedske, sa meča Lige Evrope protiv Malmea, hrvatski huligani baš i ne spavaju mirno.
07. 02. 2026. u 16:34 >> 17:09
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)