CRVENO-BELA POBEDA ZA ZELENIM STOLOM? Neizvestan duel Zvezde i Asvela u Vilerbanu
ŠIRENjE korone uključilo je alarm u evropskoj košarci. Francuski evroligaš Asvel spao je na devetoricu igrača, uključujući dvojicu iz mladog tima.
Detalj sa meča Asvel - Valensija Foto Evroliga
U slučaju da se broj raspoloživih igrača spusti ispod osam, neće moći da odigra meč 4. kola protiv Crvene zvezde koji je na programu u četvrtak u Vilerbanu. Zavisno od odluke disciplinskog sudije Evrolige, odnosno tumačenja specijalnog kovid-protokola, crveno-beli bi mogli da dobiju taj meč rezultatom 20:0.
Asvel je u desetkovanom sastavu sinoć ugostio Panatinaikos, dok su dan ranije otkazane evroligaške utakmice Zenita ove nedelje. Ruski tim nije otputovao u Španiju na duele sa Baskonijom i Valensijom, jer je ostao sa samo šestoricom igrača sposobnih za igru. Podsećamo, po dopisanim pravilima Evrolige, minimum za odigravanje meča je osam zdravih prvotimaca.
Otkazana je i utakmica 3. kola Evrokupa između Venecije i Burga, zbog toga što francuski predstavnik trenutno nema osmoricu zdravih igrača. Radi se o timu koji se takmiči u grupi sa Partizanom, a ostaje da se vidi da li će se situacija u ekipi konsolidovati do narednog meča, 21. oktobra protiv Uniksa.
Situacije sa kojima se suočavaju timovi nisu povezane samo sa virusnom pandemijom, koja je nesumnjivo stvorila probleme velikom broju timova. U Gečkoj je za četvrtak najavljen nacionalni štrajk, tako da je neizvesno kako će se ekipa milanskog Armanija vratiti iz Atine posle duela sa Olimpijakosom. Tog dana bi u grčku prestonicu trebalo da doputuje Makabi na meč sa timom iz Pireja. Mnogo pitanja, malo odgovora iz Evrolige.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
ROČESTI O POVRATKU U ZVEZDU: Znam sve ovde, krajnji cilj je najvažniji
12. 10. 2020. u 17:01
ZVEZDA PREGAZILA BORAC: Lojd ponovo briljirao, Čačani bez šanse protiv crveno-belih
11. 10. 2020. u 19:25
DOMAĆI ZADATAK NA TEMU "TRENERSKI POSAO": Kerik radi sjajne stvari na klupi Junjateda koji je sve bliži plasmanu u Ligi šampiona!
OD dolaska nekadašnjeg "vojnika" Ser Aleksa Fergusona Junajted igra odlično, popeo se na treće mesto, a večeras ga očekuje još jedan veoma težak zadatak jer gostuje na "Vitalitiju" gde će ga dočekati razigrani Bornmut (21.00).
20. 03. 2026. u 07:10
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.
19. 03. 2026. u 19:58
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)