KRAJ VELIKE KARIJERE - BIVŠI KOŠARKAŠ ZVEZDE U PENZIJI: "Big Sofo" završio karijeru!
NEKADAŠNjI centar grčke reprezentacije, i član Crvene zvezde, Sofoklis Skorcanitis završio je košarkašku karijeru.

FOTO: EPA
Legendarni centar je sa reprezentacijom Grčke osvojio srebro na Svetskom prvenstvu u Japanu 2006. godine, kao i bronzu na Evropskom šampionatu 2009. godine.
Najveći uspeh u klupskoj karijeri 35-godišnji „Big Sofo“ ostvario je 2014. godine osvajanjem Evrolige sa Makabijem iz Tel Aviva.
Godinu dana kasnije je stigao u Crvenu zvezdu, dočekan je spektakularno, ali je već posle par meseci napustio Mali Kalemegdan.
Ostaće upamćen kao jedan od najvećih igrača, često kuburivši sa kilažom.
Nosio je još dres Kantua, Arisa, Olimpijakosa, Pantinaikosa, PAOK-a, Trakale, a poslednje igračke dane proveo je u grčkom Jonikosu.
Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku
Preporučujemo

SA ZVEZDOM BIO ŠAMPION JUGOSLAVIJE: Nekadašnji košarkaš dominantan u kvizu "Slagalica"
10. 12. 2020. u 16:45

DžORDAN LOJD: Posle dva dana u Srbiji osećao sam se kao kod kuće i naučio da psujem
14. 11. 2020. u 15:22

UJEDINjENI ZA SAŠU: Košarkaši Virtusa igrali za Đorđevića i pokazali snagu Virtusa
10. 12. 2020. u 18:18

PODELA BODOVA U "GRADU LjUBAVI": Remi je po meri oba večerašnja rivala
POSLEDNjI meč današnjeg programa Serije A odigraće Verona i Kaljari koji se sastaju na "Bentegodiju" od 20 časova i 45 minuta.
28. 04. 2025. u 12:22

RUS, OLIMPIJSKI ŠAMPION, ŠOKIRAO SVET: Oni koji dele sankcije Rusima - ovo nisu mogli ni da sanjaju
RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a jedna vest iz sporta - šokirala je one koji Rusima uvode sankcije.
28. 04. 2025. u 20:00

NE MOŽE DA SAKRIJE TUGU: Darko Lazić potpuno slomljen, javno se oglasio (FOTO)
PEVAČ se prisetio svog pokojnog oca...
28. 04. 2025. u 19:35
Komentari (0)