SUPERLIGA SRBIJE: Finale plej-ofa na dve dobijene utakmice
KOŠARAKAŠKA Superliga Srbije ove sezone trajaće samo dve nedelje, finale plej-ofa igraće se na dve dobijene utakmice, a borbe za šampiona trebalo bi da se završe najkasnije do 10. juna.
Ilustracija sport Foto Dephositos
Kako saznaje Tanjug, plej-of bi trebalo da startuje 27. maja, a početak će zavisiti od raspleta u doigravanju ABA lige.
Ukoliko Crvena zvezda bude igrala finalnu seriju regionalnog takmičenja u pet utakmica, završnica srpskog šampionata počeće 29. maja.
U četvrtfinalu plej-ofa igraće se dve utakmice, a ako oba tima budu ostvarila po jednu pobedu, odlučivaće koš razlika.
Polufinalne i finalna serija igraće se na dva dobijena meča.
Nacionalni šampionat drastično je skraćen u nedostatku termina, pošto reprezentaciju Srbije očekuje kvalifikacioni turnir za plasman na Olimpijske igre kome će od 29. juna do 4. jula domaćin biti Beograd.
U plej-ofu Superlige Srbije učestvovaće pet ekipa iz ABA lige i tri prvoplasirana tima iz KLS. Shodno tome, parovi četvrtfinala biće: Crvena zvezda - Zlatibor, Mega - Vojvodina, Partizan - Mladost i FMP - Borac.
Preporučujemo
PARTIZAN VEZAO ČETVRTU POBEDU: Crno-beli razbili FMP, odličan meč Trifunovića
08. 04. 2021. u 17:45
MATOVIĆ: FMP je podigao formu, moramo da odigramo utakmicu sa mnogo kontakta
07. 04. 2021. u 15:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ĐURICA ANALIZIRA SVETKSKO PRVENSTVO: "Svi idu dalje!" (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
19. 06. 2026. u 12:30
TOTALNI RASPAD BOSNE I HERCEGOVINE! Švajcarci u drugom kolu Mundijala u poslednjih 15 minuta "razbili" selekciju Sergeja Barbareza!
Reprezentacija Švajcarske pobedila je Bosnu i Hercegovinu sa 4:1 u drugom kolu B grupe Svetskog prvenstva.
18. 06. 2026. u 21:00 >> 21:00
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)