RUS JE NAJBOLJI STRELAC EVROLIGE: Šved dobio nagradu Alfonso Ford
KOŠARKAŠ moskovskog Himkija Aleksej Šved dobitnik je priznanja Alfonso Ford za najboljeg strelca Evrolige, saopšteno je na sajtu najkvalitetnijeg klupskog takmičenja Evrope.

Foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Rus je ove sezone na 23 odigrane utakmice prosečno beležio 19,8 poena, odnosno 0,5 poena u proseku više od najbližeg pratioca Majka Džejmsa bivšeg igrača CSKA.
Švedu ovo je drugo po redu priznanje Alfonso Ford u karijeri, pošto je za najboljeg strelca Evrolige bio proglašen u sezoni 2017/2018.
Priznanje Alfonso Ford ustanovljeno je 2005. godine u znak sećanje na fantastičnog šutera koji je 2004. godine preminuo od leukemije. Zanimljivo je da je Igor Rakočević jedini košarkaš koji je tri puta osvajao ovu nagradu, a osim Šveda, dva puta je za najboljeg strelca Evrolige proglašavan još samo Kit Lengford.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

"NE ŽELIM DA SE MVP POVREDI": Meloun hoće da odmori Jokića, ali Srbinu se to ne sviđa
12. 05. 2021. u 13:56

"DELFINI" PLIVAJU KA ZLATU: Srbija ruši najvećeg rivala i ide u finale Svetskog prvenstva
REPREZENTATIVCI Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva, a danas ih očekuje težak zadatak.
22. 07. 2025. u 08:40

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Beograda
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
22. 07. 2025. u 12:27

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)