BRAVO, JOVANA! Srpkinja se plasirala u C finale ženskog skifa

31. 07. 2024. u 10:24

Jovana Arsić plasirala se u C finale skifa. Srpska veslačica zauzela je prvo mesto u svojoj trci na 2.000 metara, pa će nastaviti Olimpijske igre u Parizu.

БРАВО, ЈОВАНА! Српкиња се пласирала у Ц финале женског скифа

Jovana je loše počela trku, posle prvih 500 metara bila je na petoj, pretposlednjoj poziciji.

Ipak, evropska prvakinja je očito znala da tempira formu! U drugih 500 metara popravila je rezultat i izbila na treće mesto.

U nastavku trke bila je neizvesna borba prve četiri takmičarke, pa je Jovana veći deo staze provela na drugom mestu, iza olimpijke iz Slovenije.

Na kraju - pobednica trke Jovana Arsić plasirala se u C finale skifa, ispred drugoplasirane olimpijke iz Slovenije i trećeplasirane reprezentativke Brazila.

Samo prva tri mesta vodila su u C finale.

BONUS VIDEO: GUŽVE NA ROLAN GAROSU: Svi jure da vide Novaka Đokovića