"NAJBOLJI MEČ NA DVA DOBIJENA SETA SVIH VREMENA!" Aleks Koreča u šoku posle olimpijske titule Novaka Đokovića
POHVALE na račun Novaka Đokovića stižu sa svih strana, a osvajač bronzane medalje za Španiju Aleks Koreča oduševljen je igrom Srbina protiv njegovog sunarodnika, Karlosa Alkaraza.

FOTO: WBD/Eurosport/Max
Govoreći za Eurosport Aleks Koreča istakao je da je duel Đoković - Alkaraz "Najneverovatniji meč u tri seta ikada".
- To je bio dar. Počeo bih sa konstatacijom da je ovo jedan od najneverovatnijih mečeva u tri seta svih vremena. Način na koji su udarali lopticu, tako je precizan. Obojica su bili agresivni od starta. Bilo je fantastično. Morate im odati priznanje, posebno Novaku Đokoviću koji je zlatnu medalju osvojio sa 37 godina, rekao je Koreča, teniski ekspert Eurosporta, pa dodao:
- Stav obojice je bio veoma važan. igrali su za slavu, za svoju zemlju, za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama. Obojica su dali sve od sebe, način na koji su se nosili sa emocijama, igrali su savršen tenis, bilo je poput video igre.
Bio je to prvi poraz Karlosa Alkaraza u finalu velikog turnira.
- Po prvi put Karlos Alkaraz je izgubio finale. Osvojio je četiri od četiri finala na grend slemovima. Danas nema za čime da žali. Novak je bio malo bolji u važnim trenucima, i nije se osvrtao, gledao je samo napred.
Španac očekuje da je ovo poslednje učešće Novaka Đokovića na Olimpijskim igrama.
- Mislim da će ovo biti poslednje Olimpijske igre za Novaka Đokovića. Ovo je sve o čemu je sanjao. Osvojio je sve grend slemove, masters, Dejvis kup i sada zlato na olimpijadi. Mislim da može da kaže "hvala momci, vidimo se drugi put". Ali nadam se da to neće uraditi, zaista želim da nastavi.
BONUS VIDEO: Gužve na Rolan Garosu, svi hitaju da vide Novaka Đokovića
Preporučujemo

SPECIJALNO VEČE NA "ETIHADU": "Povratak" De Brujnea i prilika za Pepa da se izjednači sa Konteom
Mančester Siti i Napoli otvaraju novu sezonu Lige šampiona duelom koji je već u najavi obeležen velikim emocijama.
18. 09. 2025. u 06:40 >> 00:54

RUSIJA ODUŠEVLjENA POTEZOM SRBIJE! Rusi raspamećeni, Tirana se trese
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
18. 09. 2025. u 19:58

DIRLjIVO: Objavljena Halidova prepiska sa direktorom klinike (FOTO)
PEVAČ Halid Bešlić oporavlja se nakon što je završio u bolnici zbog zdravstvenih problema. Vest o njegovoj bolesti zabrinula je mnoge obožavaoce i estradne ličnosti, među kojima je Halid cenjen i omiljen, a sada se oglasio i zastupnik u NSRS i direktor Univerzitetskog-kliničkog centra RS Vlado Đajić.
19. 09. 2025. u 15:33
Komentari (0)