E, TAKO IGRA TIM KOJI BRANI ZLATO! Srpska osveta: Naši vaterpolisti golom s pola terena do olimpijskog polufinala!

Filip Milošević

07. 08. 2024. u 14:33

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Grčku sa 12:11 i obezbedila polufinale Olimpijskih igara! I to na nestvaran način, golom sa pola terena, u poslednjim trenucima dramatične utakmice.

Е, ТАКО ИГРА ТИМ КОЈИ БРАНИ ЗЛАТО! Српска освета: Наши ватерполисти голом с пола терена до олимпијског полуфинала!

Screenshot / Eurosport

Kakav meč za ''delfine''. Od prvog minuta ovog duela vodila se velika borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Srbija je nakon dve četvrtine imala prednost. Treća deonica je apsolutno pripala Grčkoj sa 4:2, te je uoči poslednje imala gol prednosti.

U završnih osam minuta, viđena je neverovatna drama. Posle bravure Dušana Mandića, Srbija je imala gol prednosti, alina samo šest sekundi do kraja Grci stižu do izjednačenja. Malo vremena je bilo do kraja, ali to nije bio problem za Jakšića koji na samo sekundu do poslednjeg sudijskog zvižduka pogađa sa velike udaljenosti i donosi Srbiji polufinale.

Time je, prilično hladno, servirana osveta za to što su nas Grci pobedili 2023. u polufinalu Svetskog prvenstva (13:17), a onda i ove godine u meču za peto mesto na šampionatu planete (15:11).

Najefikasniji u srpskoj ekipi bio je Dušan Mandić sa pet pogodaka, dok je Viktor Rašović postigao tri. Kod Grka, Skumpakis je bio najbolji sa tri gola.

''Delfini'' su ovim trijumfom obezbedili polufinale a tamo će igrati sa boljim iz duela Australija - SAD.

Ako vas Olimpijske igre zanimaju, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njima - pratite na posebnoj stranici portala "Novosti" posvećnoj Olimpijskim igrama u Parizu.

Na sasvim ste dobrom mestu.

KRAJ! SRBIJA - GRČKA, 12:11

32' Goool! Sa pola terena Jakšić pogađa na samo sekund do kraja i donosi pobedu Srbiji! ''Delfini'' su u polufinalu!

30' Kada je najbitnije, tu je Dušan Mandić! Projektil za prednost Srbije! 11:10.

27' Asistencija Mandića za Vica koji je siguran! 10:10.

26' Deseti put hrvatski sudija isključuje naše igrače. Grci su to iskoristili i došli do prednosti, 9:10.

25' Strahinja Rašović za svog brata Viktora. Sjajna asistencija i ''delfini'' ponovo stižu do rezultatskog egala, 9:9.

Kraj treće četvrtine!

24' Grci nakon 24 minuta igre imaju prednost od jednog gola, 8:9

24' Sada i mi koristimo igrača više preko Rašovića! 8:8.

23' Grčka koristi igrača više preko Skupakisa koji je nepogrešiv, 7:8.

22' Šta je pogodio Mandić! Neverovatan gol našeg asa i izjednačenje! 7:7.

20' Skumpakis stiže do petog gola na turniru. Dalekometnim udarcem matira našeg golmana, 6:7.

19' Ponovo penal za Olimpijskog vicešampiona. Vlahopulos je šutirao, a naš golman je to ko od šale odbranio, i dalje je 6:6.

17' Treća četvrtina počinje pogotkom Grka iz peterca, novo izjednačenje, 6:6.

Kraj druge četvrtine!

16' Odbranili smo poslednji napad Grčke! Na poluvreme odlazimo sa golom prednosti, 6:5!

13' Kao iz topa - Dušan Mandić! Od ovoga nema odbrane, dve blokade Grčke ali sve to probija as naše reprezentacije, 6:5.

12' Brza realizacija na obe strane, prvo je Rašović doneo prednost Srbiji, a zatim su Grci dalekometnim šutem izjednačili, 5:5.

11' Novo izjednačenje, sam kao duh se našao centar Grčke pred našim golom i odatle je nepogrešiv, 4:4.

10' Mandić donosi prednost Srbiji! Asistencija Miloša Ćuka, pogodak bivšeg člana Partizana, 4:3

Kraj prve četvrtine!

8' Kakva golčina Rašovića! Nakon prve deonice rezultat je 3:3!

7'  Peterac za Grčku i nova prednost. Njihovi centri prave velike probleme odbrani ''delfinima''. 2:3

6' Naši momci su iskoristili igrača više, Viktor Rašović je strelac, 2:2!

5' Vlahopulos pogađa i donosi novu prednost Grcima, 1:2.

2' Prvi strelac Olimpijskog turnira se upisuje u listu strelaca! Izjednačili smo iz peterca preko Mandića.

1' Meč je počeo, prvi napad je za Srbiju! Napravili smo faul u napadu, dok na drugoj strani Papanikolau šalje loptu iza leđa našeg golmana.

UOČI MEČA:

Srbija nije blistala do sada na Igrama u Parizu, naši momci su doživeli čak tri poraza, međutim, to ništa ne mora da znači, Grčka nije veliki ''bauk'' i može da se igra sa njima.

Grci su završili kao prvoplasirani u svojoj grupi, nakon šokantnog raspleta u poslednjem kolu.

Ukoliko naši momci ostvare trijumf i prođu u polufinale, tamo će igrati sa boljim iz duela Australija - SAD.

BONUS VIDEO: PARIZ U SRPSKIM TROBOJKAMA: Srbi se u velikom broju okupili zbog košarkaša