NAJSJAJNIJA MEDALJA: Mađar Rašovski osvojio zlato u plivanju na otvorenim vodama na 10 kilometara

09. 08. 2024. u 14:34

Mađarski plivač Krištof Rašovski osvojio je zlatnu medalju u maratonu na 10 kilometara na otvorenim vodama na Seni, na Olimpijskim igrama u Parizu.

НАЈСЈАЈНИЈА МЕДАЉА: Мађар Рашовски освојио злато у пливању на отвореним водама на 10 километара

Rašovski je pobedio s rezultatom sat, 50 minuta, 52,7 sekundi. On je sprintom u neizvesnoj završnici pobedio nemačkog plivača Olivera Klementa, koji je osvojio srebro rezultatom 1:50,54,8.

Bronzanu medalju osvojio je mađarski plivač David Betlehem sa 1:51,09. On je pre trke izrazio strogo protivljenje jer se takmičenja održavaju u Seni, čiji kvalitet vode ne zadovoljava zdravstvene standarde.

Rošovski sada ima dve olimpijske medalje u toj disciplini, pošto je pre tri godine u Tokiju osvojio srebro.

BONUS VIDEO USPESI OBELEŽENI U REZIDENCIJI AMBASADORKE: Noletov trijumf u podnožju Ajfela