TOTALNA DOMINACIJA: Španci nakon Evropskog prvenstva osvojili i Olimpijske igre u Parizu

Tanjug

10. 08. 2024. u 08:02

Fudbaleri Španije novi su olimpijski šampioni pošto su u finalu posle produžetaka pobedili domaćina Francusku rezultatom 5:3 (3:3).

ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЈА: Шпанци након Европског првенства освојили и Олимпијске игре у Паризу

Francuska je na Parku prinčeva povela golom Enca Miloa u 11. minutu, ali su zatim Španci dali tri gola za 10 minuta.

Fermin Lopez je bio strelac u 18. i 25. minutu, a asistent Lopezu za prvi gol Aleks Baena pogodio je u 28. minutu iz slobodnog udarca iskosa sa 20 metara.

Zanimljivo je da su i Lopez i Baena bili u timu Španije na prethodnom Evropskom prvenstvu koje je "crvena furija" osvojila.

Rezervista Francuske Magnes Akliuš je u 78. minutu smanjio na 2:3 i tako uneo neizvesnost u finiš meča.

Na startu nadoknade posle VAR intervencije brazilski sudija Ramon Abate Abel dosudio je penal za Francusku, a Žan-Filip Mateta je bio precizan sa bele tačke i tako poslao meč u produžetak, kog ne bi ni bilo da je u 90+6. minutu Benat Turientes umesto prečke pogodio mrežu.

Što jedan rezervista Španije nije uspeo, drugi jeste, u 100. minutu.

Serhio Kameljo je prelepim golom posle asistencije Adriana Bernabea vratio prednost Španiji.

Kameljo je zatim u 120+1. minutu stavio tačku na meč.

Španija je tako posle poraza u finalu od Brazila na prethodnim Igrama ovog puta uspela da osvoji zlatnu olimpijsku medalju.

Pre samo tri nedelje seniorska reprezentacija Španije postala je prvak Evrope, a pre desetak dana mlada reprezentacija Španije, igrači do 19 godina, takođe su postali šampioni "starog kontinenta".

BONUS VIDEO: VESELI SE SRPSKI RODE: Novak Đoković je ovako proslavio zlato na Olimpijskim igrama