U PARIZU OTVORENE PARAOLIMPIJSKE IGRE: Srbija sa 23 takmičara (FOTO)
Francuski predsednik Emanuel Makron otvorio je večeras Paraolimpijske igre u Parizu.

Foto: prinstrkin
Spektaklom nazvanim "Paradoks" u kome su se uz Obelisk na Trgu Konkord mešali učesnici s hendikepom i ljudi bez invaliditeta, u smeloj modernističkoj koreografiji, povremeno uz psihodeličnu elektronsku muziku i svetlosne efekte s Ajfelovom kulom u pozadini, uz penjanje na klavir, crveni automobil okićen maskotama koje su se kasnije pojavile i na bini i vatromet u bojama francuske zastave, sa plesačima na štakama, u urbanom metežu kontemporalnog koncepta s ciljem inkluzije za koji se kao i na otvaranju Olimpijade pobrinuo umetnički direktor Toma Žoli, u Parizu su večeras otvorene Paraolimpijske igre koje će trajati do 8. septembra.
Pod notama čuvene pesme "Ne žalim ni za čim" Edit Pjaf u jedva prepoznatljivoj modernoj obradi, proleteli su avioni "Francuske patrole" koji su ispuštali plavo-belo-crveni dim, a za njima je na zemlji iz pravca Jelisejskih polja, u crveni sumrak nad Parizom, pred očima 50.000 posmatrača na licu mesta, krenuo defile razdraganih 4.400 takmičara pod zastavama nacionalnih delegacija.
*ADMIRAL BET VAM POKLANjA*
--> BONUS KAKAV STE ŽELELI <--
Među njima je, u garderobi s etno motivima bila i selekcija Srbije koja broji 54 člana sa 23 takmičara.

NIKOLA JOKIĆ ĆE VEČERAS IMATI DODATNI MOTIV: Denver zna kako se pravi brejk u Oklahomi
DENVER Nagetsi će u petoj utakmici polufinala plej-ofa zapadne konferencije gostovati Oklahomi.
13. 05. 2025. u 08:55

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
13. 05. 2025. u 18:15

"DA LI SE MAKRON DROGIRA?" Jovanino pitanje izazvalo smeh u studiju: "Kako da se nose s tolikom problemima..."
VODITELjKA Jovana Joksimović u jutarnjem programu na televiziji K1 dotakla se teme Emanuela Makrona i sporne situacije sa maramicom i sumnjom o upotrebi opijata, koja se proširila društvenim mrežama.
13. 05. 2025. u 16:57
Komentari (0)