SVAKA ČAST! Prva srpska paraolimpijka u Parizu Katarina Draganov-Čordaš ušla u plivačko finale
U sredu su otvorene Paraolimpijske igre u Parizu, a u četvrtak, prvog takmičarskog dana - sjajnu vest Srbiji donela je Katarina Draganov-Čordaš
FOTO: Paraolimpijski komitet Srbije
Ova naša paraplivačica plasirala se u finale trke na 100 metara na pariskoj paraolimpijadi.
Draganov-Čordaš je prva takmičarka Srbije koja je nastupila i uspela je da se plasira u finale trke na 100 metara leđno. Srpkinja je plivala u drugoj kvalifikacionoj trci i bila je peta sa vremenom 3:29,24.
To je bilo ukupno osmo vreme u kvalifikacijama, dovoljno da srpska paraplivačica izbori mesto u finalu.
Najbolji rezultat ostvarila je takmičarka iz Singapura, paraolimijska i svetska rekorderka Pin Ćiu Jip koja je trku isplivala u vremenu 2:18,19 i najavila da je i u Pariz stigla po zlato.
Finale je zakazano za danas u 18 časova i 10 minuta.
FOTO: Paraolimpijski komitet Srbije
Podsetimo, sinoć su uz note čuvene pesme "Ne žalim ni za čim" Edit Pjaf, u jedva prepoznatljivoj modernoj obradi, proleteli avioni "Francuske patrole" koji su ispuštali plavo-belo-crveni dim, a za njima je na zemlji iz pravca Jelisejskih polja, u crveni sumrak nad Parizom, pred očima 50.000 posmatrača na licu mesta, krenuo defile razdraganih 4.400 takmičara pod zastavama nacionalnih delegacija.
Među njima je, u garderobi s etno-motivima, bila i selekcija Srbije koja broji 54 člana sa 23 takmičara.
Bonus video: Neviđeni detalji sa dočeka srpskih olimpijaca u Beogradu
Preporučujemo
AU, KAKVI RIVALI! Crvena zvezda ušla u Ligu šampiona, evo protiv koga sve može da igra!
28. 08. 2024. u 23:02
POSLE 20 DUGIH GODINA: Betis ima sve u svojim rukama i nalazi se nadomak plasmana u Ligu šampiona
ANDALUŽANI samouvereno drže peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, a priliku da se još više približe evropskoj eliti imaće večeras na "Kartuhi" gde će od 20 časova ugostiti Elče.
12. 05. 2026. u 07:40
A NA MARAKANI... Vladimir Putin bira predsednika FK Crvena zvezda!
Izbori za predsednika fudbalskog kluba Crvena zvezda došli su na red, a oni donose i neke zanimljivosti.
11. 05. 2026. u 12:23
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)