DIVNA VEST IZ PARIZA! Mitar Palikuća osvojio bronzu na Paraolimpijskim igrama

03. 09. 2024. u 13:38

Srpski parastonoteniser Mitar Palikuća osvojio je bronzanu medalju u klasi MS5 na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

ДИВНА ВЕСТ ИЗ ПАРИЗА! Митар Паликућа освојио бронзу на Параолимпијским играма

S.B.

Iako je u polufinalu izgubio, a poražen je od Čenga Minga Čiha iz kineskog regiona Tajvan rezultatom 11:3, 15:13, 11:7, sam ulazak u polufinale doneo je odličje našem paraolimpijcu.

Palikuća je osvojio drugu stonotenisku medalju za Srbiju na ovogodišnjim POI, pošto su prethodno Nada Matić i Borislava Perić Ranković stigle do srebrnog odličja.

Ming Čih će se u finalu sastati sa Tomijem Urhaugom iz Norveške, koji je danas u polufinalu pobedio Alija Ozturka iz Turske sa 11:8, 11:7, 11:6.

Naši parastrelci Jelena Pantović i Laslo Šuranji bez finala

Reprezentativci Srbije u parastreljaštvu Jelena Pantović i Laslo Šuranji nisu uspeli danas da izbore plasman u finale u disciplini puška trostav 50 metara klasa SH1 u pojedinačnoj konkurenciji na Paraolimpijskim igrama.

Šuranji je u Šateruu u muškoj konkurenciji u kvalfikacijama osvojio 11. mesto sa 1.148 krugova. Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Jinho Park iz Južne Koreje (1.179).

Pantović je u kvalifikacijama u ženskoj konkurenciji u disciplini puška trostav 50 metara klasa SH1 osvojila 14. mesto sa 1.146 krugova. Prvo mesto u kvalifikacijama osvojila je Šveđanka Ana Benson (1.175).

Bonus video: Neviđeni detalji sa dočeka srpskih olimpijaca u Beogradu