AKVATLON NA GRADSKOM JEZERU U VRŠCU: Apsolutni pobednici Danko Vladimir i Iva Pavlović
U OKVIRU „Vršačkog sportskog leta“ na Gradskom jezeru u Vršcu održano je državno prvenstvo u akvatlonu, na kom su učestvovali najbolji takmičari iz cele Srbije.
Foto: J. J. BALjAK
Zahvaljujući prošlogodišnjoj sjajnoj organizaciji, Srpska triatlonska unija ponovo je Gradu Vršcu i lokalnom Triatlon klubu „Ahil“ poverila organizaciju ovog najmasovnijeg takmičenja u zemlji u toj disciplini.
Takmičenje je započelo trkama mlađih kategorija, a potom su odmerene snage u glavnoj trci. Učesnici su najpre u jezeru plivali 1.000 metara, a zatim su trčali šest krugova oko jezera, što predstavlja dužinu od 5.200 metara.
Apsolutni pobednik u muškoj kategoriji je Danko Vladimir, dok je kod devojaka najbolja bila Iva Pavlović iz Kragujevca. Posebnu kategoriju činili su najbrži Vrščani – kod muškaraca to je bio Andrej Cukanić, a kod žena Danijela Rizvić.
- Ambijent je bio fantastičan. Pobrinuli smo se da deca i navijači dobiju rekvizite za navijanje, da celu priču podignemo za stepenik više u odnosu na prošlu godinu. Trenutno smo jedini organizatori triatlona u Srbiji, koji obezbeđuju finišerske medalje za sve učesnike, od najmlađih do najstarijih – kaže Marko Rašić, član Gradskog veća za sport i omladinu.
Kristifor Manču, predsednik TK „Ahil“, poručio je svim učesnicima da će i naredne godine na Gradskom jezeru u Vršcu biti održan akvatlon broj tri, jer su se ponovo pokazali kao dobri domaćini. Zahvalio se svima koji su pomogli da ovo bude pravi spektakl.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)