PORAZ OD PALERMA: Oproštaj Šapčana od Evrope
KRAJ puta za vaterpoliste Šapca u Evropi. Srpski predstavnik je porazom od domaćina Palerma (14:8) ispao iz daljeg takmičenja u kvalifikacionoj grupi E Evrokupa, pa će današnji duel protiv francuskog Strazbura (10.15) igrati samo za prestiž.
FOTO: Fejsbuk/VK Šabac
Nadao se naš predstavnik da će moći da napravi čudo i plasira se u četvrtfinale drugog po snazi evropskog takmičenja. Međutim, u skraćenoj rotaciji i sa velikim problemima zbog korone, više od ovoga nije mogao.
Posle neizvesnog poraza u petak od mađarskog BVSC (8:7), duel sa domaćinom bio je odlučen posle prvog poluvremena koje su Italijani priveli kraju sa prednošću od 7:2. Neuhvatljiv u pobedničkoj ekipi bio je hrvtaski reprezentativac Andrija Bašić, koji je postigao četiri pogotka, jedan manje upisao je Makvel Irving. Kod Šapčana je ponovo najefikasniji, kao i u prvom duelu, bio kapiten Nikola Marković (4), dok je Ivan Kopcev dva puta zatresao mrežu rivala.
Sinoć je drugi meč kvalifikacija za Ligu šampiona igrala Crvena zvezda protiv grčkog Apolona, u borbi za plasman u plej-of.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KO ĆE U EVROPU? Gent i Genk biju bitku za mesto u Ligi konferencija
OBRAČUN dva belgijska velikana na "Planet grup areni" (18.30) odlučiće o tome ko će iduće godine zauzeti mesto u trećem najjačem UEFA takmičenju.
31. 05. 2026. u 07:30
UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.
02. 06. 2026. u 17:22
PRVI PUT OTVOREN STALjINOV TREZOR Našli su pravo blago - deo zaplenjen Romanovima: "Osećam se kao Indijana Džouns koji otvara pećinu"
"NEMA mnogo stvari koje su još uvek istorijski trenuci u ovom trenutku. A ovo bi mogao biti jedan od njih."
30. 05. 2026. u 13:45 >> 13:45
Komentari (0)