OPROSTILI MU UBISTVO ĆERKE: Oskar Pistorijus uskoro "oči u oči" sa roditeljima Rive Stenkamp
BIVŠI Paraolimpijski šampion Oskar Pistorijus premešten je u zatvor u Port Elizabetu, gde će se sastati sa roditeljima Rive Stenkamp, devojke koju je ubio 2013. godine.

FOTO: EPA-EFE/STR
Sastanak bi mogao da doprinese da 35-godišnji Pistorijus bude pušten na uslovnu slobodu, prenosi Bi-Bi-Si.
Džun i Bari Stenkamp pristali su na sastanak sa ubicom njihove ćerke, koji bi mogao da pomogne bivšem svetskom rekorderu da izađe na uslovnu slobodu, ali nisu želeli da onidolaze kod njega, pa je organizovan transfer Pistorijusa u zatvor koji je bliži roditeljima pokojne Rive.
Bivši paraatletičar prvobitno je bio osuđen na pet godina zatvora zbog ubistva devojke iz nehata, ali je 2014. godine delo okarakterisano kao ubistvo sa predumišljajem i kazna je preinačena na 13 godina i pet meseci.
- Majka Rive Stenkamp oprostila je Oskaru ubistvo ćerke, ali to ne znači da Pistorijus treba da bude pušten na slobodu pre nego što odsluži kaznu u potpunosti - izjavila je Tanja Koen, advokat prodice Stenkamp.

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA danas smo vam spremili zanimljiv dubl.
07. 04. 2025. u 07:15

RUSIJA ŠOKIRALA PLANETU! Svetski moćnici ne mogu da veruju šta su Rusi upravo uradili
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz sveta sporta u kome su Rusi među najboljima na svetu. I to zbog jednog poteza, po mnogima apsolutnog neočekivanog, koji je povukla ruska strana.
07. 04. 2025. u 18:26

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (0)