BRITANAC ISPISAO ISTORIJU U LEGENDARNOM KICBILU: "Nikad nisam prestajao da verujem u sebe" (VIDEO/FOTO)
ISTORIJA je ispisana u Kicbilu! Dejv Rajding postao je prvi Britanac pobednik trke za Svetski kup. On je trijumfovao u slalomu na legendarnom Hanenkamu u austrijskom Kicbilu.

EPA/EFE
Rajding je slavio rezultatom 1:41,26 minuta i tako postao prvi britanski skijaš koji je pobedio u Svetskom kupu.
Ovaj 35-godišnji skijaš, koji je već tri puta bio na podijumu u Svetskom kupu, iskoristio je greške Italijana Aleksa Vinacera i Francuza Klemana Noela u drugoj vožnji, kao i odustajanja 11 takmičara.
- Nikad nisam prestao da verujem i pokušavam i konačno sam uspeo da donesem prvu pobedu u Svetskom kupu za Veliku Britaniju - rekao je iskusni smučar.
On je pobedio ispred Norvežanina Lukasa Brotena i Henrika Kristofersena, koji su zaostali za 0,38, odnosno 0,65 sekundi.
U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodeći je Švajcarac Marko Odermat sa 1.120 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Omot Kilde sa 785, dok je na trećem mestu Austrijanac Matijas Majer sa 642 boda.

EPA/EFE
Svojevremeno je legendarni jugoslovenski skijaš Bojan Križaj trijumfom na ovoj stazi počeo pohod na svoj prvi i jedini mali kristalni globus u slalomu.
U nedelju je na programu drugi spust na legendarnoj stazi, nadajmo se da ovaj neće biti sa skraćenim startom poput onog od petka na kome je slavio Kilde.
BONUS VIDEO: Ivana Vuleta Španović poziva na Svetsko dvoransko prvenstvo
Preporučujemo

MIJATOVIĆ BRANI NOVAKA: Đoković je poštovao propise, žao mi je zbog njega
21. 01. 2022. u 15:04

FRANCUSKI STRUČNjAK ZA PRAVO U SPORTU: Slučaj "Đoković" žalosno gaženje svih principa
19. 01. 2022. u 20:54

VIMBLDON: Srpski derbi na centralnom terenu, Čilićeva bajka se nastavlja...
REDAKCIJA Tipa vam je sastavila tiket napravljen isključivo od parova sa najprestižnijeg turnira na svetu.
05. 07. 2025. u 10:55

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

ISPOVEST RADNICE: "Kad biste ovo znali, nikad ne biste kročili na kruzer"
DRUŠTVENIM mrežama kruže viralni snimci u kojima osoba koja se predstavlja kao radnica na kruzeru deli detalje iz života na brodu. U jednom takvom videu podelila je niz fotki u kojima tvrdi da otkriva tajne života na kruzeru i tako šokirala mnoge.
05. 07. 2025. u 11:33
Komentari (0)