OTIŠAO VIČEVIĆ: Vaterpolisti Crvene zvezde drugi put ove sezone ostali bez trenera
PRITISAK "delija" Mirko Vičević nije mogao da izdrži, pa je napustio kormilo vaterpolista Crvene zvezde.
FOTO: M. Vukadinović
Legendarni igrač se preksinoć oprostio od igrača na treningu, a već juče ujutro je stigao u Kotor. Tako su igrači drugi put za mesec dana ostali bez stratega, jer je pre čuvenog Kotoranina tim napustio Aleksandar Filipović. Ko će sesti na prevruću Zvezdinu klupu saznaće se narednih dana. Valja napomenuti da su pomoćnici u stručnom štabu Balša Nikolić i Mirko Bašić, koji su u trenerskoj karijeri vodili Šabac, odnosno Partizan.
Posle poruke grupe navijača Crvene zvezde na utakmici sa Šapcem (13:6), koja je odigrana prošle subote, da Mirku nije mesto u klubu i uvredljivog, nacionalističkog transparenta na tribini bazena "Milan Gale Muškatirović" - "Šiptar, Hrvat, Balija nisu moja bratija" bilo je pitanje trenutka kada će se Vičević odlučiti na potez koji je povukao. Nije pomoglo ni saopštenje VSS, koji se ogradio od navijača, kao ni javno izvinjenje kluba uoči meča sa Steauom (10:10). Vidljivo je bilo da je i ekipa uzdrmana i da je u takvoj atmosferi teško ostvariti ambiciozne planove. Očito je samo da nije hteo da ostavi ekipu na cedilu pred meč Lige šampiona sa Rumunima, a već u sredu uveče je saopštio da odlazi.
Jasno je i da Vičević nije bio spreman na eventualne nove neprijatnosti, jer su "delije" na svom sajtu jasno stavili do znanja da se nikako neće pomiriti sa činjenicom da on vodi njihov klub.
Vičević je kormilo crveno-belih preuzeo 18. januara, kada se dogovorio sa upravom kluba da ekipu vodi do kraja sezone. Ipak, zbog pritiska grupe navijača odlučio je da se povuče posle tri nedelje. Zvezdu je vodio na osam utakmica, uz četiri pobede, jedan remi i tri poraza. Najverovatnije će, dok ne pronađe novi angažman, da radi u Vaterpolo akademiji kotorskog Katara.
PAUZA DO 19. FEBRUARA
ZBOG odluke da se SP održi od 18. juna do 3. jula u Budimpešti, promenjen je kalendar i Superlige Srbije. Tako će crveno-beli prvu utakmicu posle duela sa Steauom odigrati 19. februara sa Novim Beogradom. Do tada će ekipa najverovatnije dobiti novog kormilara.
BONUS VIDEO: SPORTISTA 2021. GODINE: Filip Filipović je jedan od najtrofejnijih srpskih olimpijaca
Preporučujemo
NEMAČKA SE OZBILjNO PRIPREMA ZA MUNDIJAL: "Panceri" imaju velika očekivanja na predstojećem Svetskom prvenstvu
SIGURNI učesnik Mundijala, Nemačka želi da reprezentativnu pauzu završi novom pobedom pred svojim navijačima na "MHP areni", dok Gana u duel ulazi uzdrmana serijom loših rezultata i bez mnogo samopouzdanja (20.45).
30. 03. 2026. u 11:30
NOVAK ĐOKOVIĆ STIGAO U SARAJEVO, DOŠAO DA NAVIJA ZA BOSNU! Neverovatna scena...
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i - fudbala. Novak Đoković se za to pobrinuo.
30. 03. 2026. u 19:18
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)