VUČIĆ ČESTITAO ZLATNIM STRELKINJAMA: "Bravo, devojke! Hvala što ste srpsku trobojku još jednom postavile na pobedničko postolje"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić čestitao je novo zlato srpskog nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu u streljaštvu u Norveškoj.
Foto: Instagram/avucic
Ženski tim Srbije u sastavu Zorana Arunovićm Jasmina Milovanović i Brankica Zarić osvojile su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u streljaštvu na 10 metara vazdušnim pištoljem, koje se održava u Norveškoj.
- Sve čestitke za našu Zoranu Arunović, Jasminu Milovanović i Brankicu Zarić. Hvala vam od srca na petoj medalji za našu Srbiju, kao i za trud i šampionsku energiju kojom ste našu trobojku još jednom postavile na pobedničko postolje! Bravo, devojke! - stoji u čestitci predsednika Srbije našim zlatnim strelkinjama.
Reprezentativke Srbije bile su najbolje. Drugo mesto i srebrna medalja pripala je Italijankama. Francuskinje su morale da se zadovolje sa bronzanim odličje.
Ovo je peta medalja za srpske strelce u dvorani živopisnog imena "Vikinški brod".
Prethodno, zlato je osvojila Teodora Vukojević (vazdušna puška), srebrom su se okitili Zorana Arunović (pištolj) i miks Andrea Arsović/Lazar Kovačević (vazdušna puška), a bronzom miks Arunović/Damir Mikec.
Kada se tome dodaju medalje mladih strelaca koji su nešto ranije u istoj dvorani osvojili dva srebra i dve bronze na juniorskom EP, jasno je da će Srija još dugo biti velesila u streljaštvu.
BONUS VIDEO - Zmajevi najbolja ekipa
Preporučujemo
SRĐAN OBRADOVIĆ OSLOBOĐEN OPTUŽBI: Kasacioni sud usvojio žalbu kontroverznog arbitra
27. 03. 2022. u 12:32 >> 12:56
REAL U PROBLEMU, SELTA SANjA NOVI UDARAC: "Nebeskoplavi" jure duplu pobedu nad Madriđanima!
"KRALjEVIĆI" dolaze u Vigo posle dva uzastopna ligaška poraza, dok je Selta u seriji pobeda i veruje da na "Balaidosu" (21.00) može ponovo da iznenadi velikog rivala kao što je učinila u prvom delu sezone (2:0).
06. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)