SPORTSKA TRAGEDIJA: Poginula velika nada američkog sporta i to na jeziv način
AMERIČKA sportska javnost je ove subote zatečena vesti o tragediji.

Foto G. Šljivić
Naime, Dvejns Heskins, kvoterbek Pitsburg Stilersa, poginuo je u 24. godini.
Kako je njegov agent saopštio novinaru Adamu Šefteru, tragedija se dogodila u Južnoj Flordi, gde je sjajnog organizatora igre pregazio jedan automobil.
Heskins je proveo samo jednu sezonu u univerzitetskoj ekipi Ohajo Stejta, ali je odmah postao jedan od najboljih igrača tzv. "koledž-fudbala", a koliko je briljirao na poziciji kvoterbeka, svedoči i da je, iako početnik, završio kao treći u trci za nagradu "Hajsmenov trofej", koja se dodeljuje najboljem igraču američkog fudbala među studentima.
Posle tih bravura, a i nekih konferencijskih rekorda koje je oborio igrajući za Bakajse, izabran je 2019. kao 15. pik na NFL draftu od strane Vašingtona.
U najjačoj ligi sveta u pomenutom sportu nije se isprva najbolje snašao, pa je na početku druge sezone otpušten, a onda ga je 2021. uzeo Pitsburg.
Iako u prethodnoj sezoni nije odigrao nijedan takmičarski meč, stručni štab se saglasio da bi šampionat koji počinje ove jeseni mogla da bude prilika da on postane starter.
Zato se Heskins i nalazio ovih dana na Floridi, gde se sa nekoliko saigrača iz ekipe Stilersa pripremao za sezonu koja sledi.
BONUS VIDEO Kako je Beograd dočekao košarkaše koji su u Indijanapolisu dobili i "Drim tim"

DOMINACIJA SE NASTAVLjA: Sakramento ne zna kako da zaustavi neverovatnog Nikolu Jokiću
NOVO sjajno veče očekujemo od srpskog asa čiji Denver nagetsi dočekuju Sakramento kingse u "Bol areni" tri sata posle ponoći.
05. 03. 2025. u 14:00

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Češka uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
05. 03. 2025. u 12:51

PREMINUO PEVAČ BORA BOJIĆ: Bio je vlasnik čuvenog svadbarskog hita i solista Radio Beograda
NARODNA muzika je ostala bez još jednog velikog majstora. 4. marta 2025. godine.
05. 03. 2025. u 19:04
Komentari (0)