BOKSERI IDU U RAJ: Tragedija u ringu - Simoso Butelezi preminuo zbog krvarenja u mozgu (VIDEO)
JUŽNOAFRIČKI bokser Simiso Butelezi podlegao je povredama koje je zadobio tokom meča za pojas Afrike protiv Sifesilea Mtungve.
FOTO: EPA
On je bio hospitalizovan u Durbanu i držan u indukovanoj komi jer je posle jednog dobijenog udarca bio potpuno dezorijentisan.
Nakon što je Sifesile Mtungva završio u konopcima, sudija je prekinuo meč i rekao da se borba nastavi, a Simiso Butelezi je potpuno izgubio kontrolu nad sobom.
Okrenuo se ka uglu u kome nema nikog mislivši da mu je protivnik tu i udarao u prazno, pa je vidno dezorijentisani južnoafrički bokser sklonjen iz ringa kako ne bi bio ozbiljnije povređen, a pobeda dodeljena Sifesileu Mtungvi.
Butelezi je momentalno odvezen bolnicu gde mu je ustanovljeno krvarenje na mozgu, ali da mu je stanje stabilno nakon što je uveden u indukovanu komu. To se, nažalost, promenilo pa je Butelezi preminuo prošle noći.
GOLEADA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi mora da napadne Parižane koji će to znati da iskoriste
POSLE spektakularnih 5:2 u Parizu, PSŽ dolazi na "Stamford bridž" (21.00) sa ogromnom prednošću i verom da će proći u četvrtfinale, dok svetski šampion mora da napravi pravu senzaciju ako želi da ostane u trci za trofej Lige šampiona.
17. 03. 2026. u 07:40
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.
18. 03. 2026. u 17:16
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)