MAJI OGNJENOVIĆ MURAL U RODNOM GRADU: Poznata odbojkašica ovekovečena u Zrenjaninu (FOTO)

Б. ГРУЈИЋ

08. 06. 2022. u 17:14

KAPITEN ženake odbojkaške reprezentacije Srbije, Maja Ognjenović, rođena Zrenjaninka, na fasadi zgrade u naselju 4. jul, u kojoj je odrasla, dobila je mural, koji je oslikao, akademski slikar iz Zrenjanina, Flora Viorel.

МАЈИ ОГЊЕНОВИЋ МУРАЛ У РОДНОМ ГРАДУ: Позната одбојкашица овековечена у Зрењанину (ФОТО)

Foto: Grad Zrenjanin

Majin pobednički portret, dimenzija 2 x 4 metra, kao veran prikaz jedne od fotografija sa sportskog terena, konačno je zaživeo, nakon odlaganja radova zbog vremenskih uslova i zdravstvenog stanja  autora, urađen je u dvobojnim tonovima bele i braon akrilne boje, koja je postojana i dugotrajna.

- U slikanju portreta imam veoma veliko iskustvo, jer sam ih uradio više hiljada,  a mali problem je bio transponovanje fotografije u crtež, koji mora sadržati određene parametre, ženski lik zahteva i nežnije tonove od muškog i mislim da sam to ovim radom postigao - istakao jeFlora Viorel.

Maja Ognjenović jedna je od najuspešnijih i najtrofejnijih sportistkinja rođenih i poniklih u Zrenjaninu. Posle osvojenog olimpijskog srebra u Rio de Žaneiru 2016. godine, zbirci trofeja prošle godine dodala i drugu olimpijsku medalju, iz Tokija, a osvojila je i jedno svetsko i dva evropska prvenstva, kao i dva druga i jedno treće mesto na  šampionatima Starog kontinenta.

Njena medalja iz Tokija ujedno je i 24. olimpijska medalja koja je stigla u Zrenjanin, u godini u kojoj je nosio titulu Evropskog grada sporta.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (1)

Štednja – najpouzdaniji način da svoje planove pretvorite u stvarnost