NEKA ČETVRTA BUDE SREĆA: Ivana Vuleta i Milica Gardašević u kvalifikacijama skoka udalj na SP u Judžinu
U JURIŠ po "dragulj", koji joj nedostaje u bogatoj riznici. Ivana Vuleta u skoku udalj pokušaće u četvrtom nastupu da konačno dođe do svetskog zlata na atletskom prvenstvu u Judžinu, čime bi objedinila krune sa otvorenog i zatvorenog šampionata planete.
Screenshot / RSI
Ipak, pre toga, očekuju je kvalifikacije večeras (21.00), zajedno sa devet godina mlađom sunarodnicom Milicom Gardašević.
Mesta u finalu koje je na programu u noći između nedelje i ponedeljka ima samo za 12 najboljih. Otkako je Ivana stupila na scenu, planetarni šampionati kao da su "ukleti". Iako je u seniorskoj konkurenciji probila led bronzom sa SP u Moskvi 2013. skokom (6,82 metra) i trećim mestom dve godine kasnije u Pekingu (7,01), od tada je nastala suša.
Najbolja šansa bila je još 2017. u Londonu, kada joj je snove u poslednjoj seriji ukrala špenadla, koja se otkačila sa dresa, ostavila trag u pesku skoro deset centimetara kraći nego što je bio "let" (7,02 naspram izmeren 6,91). Zbog toga je na kraju ostala na četvrtoj poziciji, za centimetar kraća od bronzane Tijane Bartolete (6,97 - 6,96).
Pre tri godine u Dohi povreda ju je sprečila da nastupi, pa sada želi "osvetu". Ovoga puta, na zaletištu pored sebe imaće podršku dobro poznatog lica, jer će svoj debi na SP na otvorenom imati Gardaševićeva.
Ove godine Milica ima lični rekord 6,81 metar, koji je ostvarila pre samo mesec dana u Poljskoj.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)