DELFINI HVATAJU KISEONIK: Vaterpolisti protiv Slovenije na zatvaranju grupne faze EP u Splitu
"NASUKANI su delfini" ostali posle duela sa Mađarima, ali će danas (12.00) protiv Slovenaca u trećem, poslednjem kolu grupe D Evropskog prvenstva u Splitu, pokušati da pobedom ponovo živnu i u nešto boljem raspoloženju dočekaju eliminacionu fazu, koju u nedelju počinju od osmine finala.
VSS/Aleksandra Krupanić
SPLIT
Od specijalnog izvašteča "Novosti"
Poraz od severnih komšija je vaterpolo tim Srbije definitivno ostavio na drugom mestu, a duel sa Slovenijom, uz preko potrebno vraćanje uništenog samopouzdanja, poslužiće i da se pojedini igrači za koje je selektor Savić istakao da "još nisu stigli u Split", probude.
Iako današnji rival spada u kategoriju nedoraslih, kao i Izrael na otvaranju kontinentalne smotre, svakako zaslužuje maksimalan pristup što ističe i Viktor Rašović.
- Slovenija je ekipa koja je pokazala snagu protiv Mađara, pogotovo u prve dve četvrtine. Njih u svakom slučaju ne potcenjujemo, kao ni bilo koju drugu ekipu, jer nema nikakve potrebe za tim. Vreme je da se fokusiramo na sebe i da pokušamo da izgladimo stvari - kategoričan je mlađi Rašović.
Još se kod uzdanice Novog Beograda po glavi vrzmaju horor scene od pre dva dana i najteži poraz u istoriji duela sa Mađarima. Međutim, svestan je i sam da bi to što pre trebalo arhivirati u podsvest i okrenuti se nadolazećim izazovima.
- Zasluženo su nas pobedili, neobjašnjiv pad nam se desio, ali nije još ništa izgubljeno. Sledi nam osmina finala, gde ćemo pokušati da popravimo utisak i vratimo se na put koji smo zacrtali pre početka Prvenstva.
Naš tim će u osmini finala ići na megdan trećeplasiranoj ekipi iz grupe B, a koliko god da je taj duel blizu, "delfini" još ne razmišljaju o njemu.
- Još je rasplet u toj grupi nejasan. Najverovatnije će to biti Francuzi, ali otom potom, videćemo, najpre da pobednički zatvorimo prvu fazu - zaključuje Viktor.
NA FRANCUZE U OSMINI FINALA
PROTIVNIK srpskim vaterpolistima u osmini finala EP će, po svemu sudeći, biti Francuska kao trećeplasirana ekipa iz grupe B. "Trikolori" su u dosadašnjem delu Prvenstva remizirali sa favorizovanom Grčkom (12:12) i izgubili od domaćina Hrvatske (7:13), a u poslednjem meču grupne faze danas (15.30) igraju sa Maltom. Zbog lošije gol-razlike od Helena, za eventualno zauzimanje druge pozicije, uz očekivani trijumf nad Maltežanima, treba da se nadaju da Hrvati savladaju Grke sa više od sedam razlike.
I na ovom velikom takmičenju podrška našoj podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA - zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.
Preporučujemo
GRADSKI DERBI ZA MESTO U FINALU: Arsenal ima prednost iz prvog meča, ali "plavci" se neće predati bez velike borbe
Arsenal i Čelsi sastaju se u revanšu polufinala EFL kupa na "Emirejtsu", a domaći tim u Londonu ima blagu, ali vrednu prednost iz prvog meča. "Tobdžije" su na "Stamford bridžu" slavile sa 3:2 i sada im je dovoljan i remi kako bi izborile plasman u finale i napale prvi trofej ove sezone.
03. 02. 2026. u 07:00
RUSIJA JE BESNA! Ne može da veruje šta je doživela, a Ukrajina - oduševljena!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz "najvažnije sporedne stvari na svetu", fudbala, u kome već četiri godine važi apsolutna zabrana za učešće ruskih ekipa, kako klupskih, tako i reprezentativnih.
03. 02. 2026. u 19:55
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)