ZAVRŠENA JEDNA ERA: Dejan Savić više nije trener vaterpolista Srbije
LEGENDARNI vaterpolo trener Dejan Savić podneo je ostavku na mesto selektora nacionalnog tima, preneo je Vaterpolo savez Srbije.

FOTO: M. Vukadinović
Trofejni stručnjak je nakon više obavljenih razgovora odlučio da podnese neopozivu ostavku koja je prihvaćena.
Za deset godina koliko je bio na kormilu Srbije ostvario je velike rezultate koji su ga svrstvali među najbolje, ako ne i najboljeg trenera na svetu.
- Želimo Dejanu Saviću puno uspeha u nastavku karijere. Sigurni smo da naš Deki ima još puno toga da pruži srpskom vaterpolu i sportu kao što je to činio do sada. Legendo, puno sreće - poručili su iz VSS.
Savić je osvojio sve što se moglo osvojiti u vaterpolu sa reprezentacijom. Evropski šampion je bio u tri navrata - 2014, 2016. i 2018. godine. Dva puta je "delfine" vodio do trofeja u Svetskoj ligi (2014. i 2015), Svetski kup je osvojio 2014. godine.

Dejan Savić/FOTO: EPA
Posebno vredi istaći titulu prvaka sveta 2015. godine, kao i dva uzastopna zlata na Olimpijskim igrama - u Riju 2016. i Tokiju 2021. godine.
Posle najveće sportske smotre u Japanu došlo je do smene generacije. Zlatni "delfini" su otišli u reprezentativnu penziju, pa je na novim mladim snagama da nastave žetvu trofeja.
Ipak, Evropsko prvenstvo u Splitu nije prošlo kako se očekivalo, pošto je Srbija zauzela tek deveto mesto.
BONUS VIDEO: SPORTISTA 2021. GODINE: Filip Filipović je jedan od najtrofejnijih srpskih olimpijaca
Preporučujemo

ĐOKOVIĆ NA DVA KORAKA OD TITULE: Poznato kad Novak igra meč polufinala u Tel Avivu
01. 10. 2022. u 08:16

EDVARDSU OVO NIJE TREBALO: "Razljutio" je Luku Dončića
SLAVLjE Edvardsa pri jednom od njegova 22 poena u prvoj utakmici serije između Lejkersa i Timbervulvsa moglo bi "pokrenuti" dominantno izdanje Luke Dončića na drugom meču ovog četvrtfinala Zapadne konferencije koji se igra u "Kripto.kom" areni četiri sata posle ponoći.
22. 04. 2025. u 14:50

HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, šokantne vesti stigle su i za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski". Njih, takve, ali i novu "turu" njihovih ruskih kolega - rešio je da sankcioniše ukraijinski predsednik Volodimir Zelenski. Pritom, pojedini ruski asovi su s oduševljenjem dočekati ovu vest...
22. 04. 2025. u 14:52

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (6)