RUSIJA TUGUJE: Poginula velika zvezda ruskog sporta
RUSIJU je zadesila tužna vest iz sveta sporta.

FOTO: Tanjug/AP
Dok planeta prati šta se u rusko-ukrajinskim odnosima dešava usled rata u Ukrajini koji je počeo u februaru 2022. i nastavlja se nesmanjenom žestinom, javnost u Ruskoj Federaciji rastužila je jedna sportska informacija:
U 37. godini poginula je, na prilično jeziv način, zaslužni sportista Rusije, alpinistkinja Nadežda Alenjova.
Ona je tokom penjanja na planinu Daulgari u Nepalu, visoku 8.167 metara, pala u provaliju duboku oko 500 metara.
To se desilo u subotu, 14. oktobra, kada je javljeno spasiocima da pokušaju da je pronađu i, ako je nekim čudom živa, spasu.
Međutim, usled velike magle, akcija potrage i spasavanja počela je helikopterom dan kasnije.
Ruska agencija "RIA Novosti" je objavila da se u nedelju, 15. oktobra, "čudo nije desilo":
Kako je potvrdio selektor reprezentacije, beživotno telo Nadežde Alenjove je pronađeno, čime je utihnila i poslednja nada da je legenda ruskog alpinizma nekako preživela nesreću u Nepalu.
BONUS VIDEO: Nestvarno - ovo su Rusi zasvirali kada su fudbaleri Zvezde izašli na teren u Sankt Peterburgu
Preporučujemo

NE OPRAŠTAJU MU ODLAZAK U BEŠIKTAŠ: Alimpijević se našao na udaru navijača Burse (VIDEO)
15. 10. 2023. u 11:49

FENEROVI NAVIJAČI OVO ČEKAJU 16 DUGIH GODINA: Benfika juri peto uzastopno učešće u grupnoj/ligaškoj fazi LŠ
BENFIKA i Fenerbahče odlučuju u Lisabonu o plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona, nakon što je prvi meč u Istanbulu završen bez golova.
27. 08. 2025. u 07:30

TENIS U NEVERICI: Vrhunska teniserka zarađuje i na sajtu za odrasle, evo šta je još otkriveno o njoj! (FOTO)
Ljubitelji tenisa su, dok traje Ju-Es open 2025 (US Open), ostali zatečeni kada su saznali da je donedavna članica Top 100 na rang listi Ženske teniske asocijacije (VTA) rešila da pored "belog sporta" - zarađuje i na čuvenom sajtu za odrasle.
27. 08. 2025. u 18:57

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)
PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.
28. 08. 2025. u 11:02
Komentari (0)