IZ POREČA SE VIDI ALBANIJA: Srpski rvači se spremaju za Svetsko prvenstvo
Rvačka reprezentacija Srbije do 23 godine u Poreču se priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo za mlađe seniore koje se od 23. do 29. oktobra održava u Albaniji. Boje Srbije u Tirani braniće četvoro takmičara: Aleksa Ilić (77kg), Branko Kovačević (82kg), Luka Katić (97kg) u grčko-rimskom stilu, a jedina naša predstavnica u ženskom rvanju biće Fani Nađ (76kg).
FOTO: Privatna arhiva
“Pre dolaska u Poreč, dve nedelje smo trenirali u Zagrebu zajedno sa selekcijom Hrvatske. Već treći put ove godine smo u Poreču i moram da istaknem da su nam zahvaljujući rukovodstvu Rvačkog saveza Srbije obezbeđeni vrhunski uslovi za trening. Reprezentacija Hrvatske je u kompletnom sastavu, tu su njihovi seniori, mlađi seniori i juniori, tako da imamo i priliku za kvalitetan sparing”, rekao je Vojislav Trajković, jedan od trenera u stručnom štabu naše reprezentacije.
Uz Ilića, Kovačevića i Katića na pripremama u Hrvatskoj su i trojica veoma talentovanih juniora:
“Uroš Krstin, Branko Đukić, Andrija Mihajlović i Miloš Perović, kao naši najperspektivniji mladi rvači, sa svojim starijim kolegama prolaze ceo pripremni period. Želja nam je da na taj način stiču preko potrebno iskustvo, ali i da se navikavaju na reprezentativni režim rada kako bi spremno dočekali izazove na velikoj sceni”.
Veliki uspesi naših rvača na seniorskim evropskim i svetskim prvenstvima podižu lestvicu očekivanja i ambicija kada su u pitanju i mlađe kategorije:
“Ostvareni su zaista istorijski rezultati, sada smo već naviknuti na medalje, a značajan napredak ostvarujemo i sa mlađim reprezentativnim kategorijama”, konstatovao je Trajković i potom dodao:
“Branko Kovačević je već osvojio dve medalje na U23 šampionatima. Već je bio treći na svetu, a ima i bronzu sa Evropskog šampionata. Verujemo da može da se uključi u borbu za neko od odličja. Aleksa Ilić je još mlad, on će i sledeće godine moći da nastupa u kategoriji mlađih seniora. I od njega može da se očekuje dobro rvanje, a mnogo toga moglo bi da zavisi i od žreba. Luka Katić je prilično neiskusan, ali njegovo vreme tek dolazi”, zaključio je Trajković.
Naši rvači u Poreču će boraviti do kraja nedelje, potom će se tri dana trenirati u Zrenjaninu, a zatim sledi put u Tiranu.
Preporučujemo
JOKIĆ BRUTALNO POKRADEN: Ovo je nepravda, pogledajte kako su mu oduzeli pobedu (VIDEO)
28. 12. 2025. u 09:14
NAKON SUKOBA SA NAVIJAČEM: Tajrik Džons napušta Partizan, oblači crveno-beli dres?
28. 12. 2025. u 08:57
MAJAMI SE IGRAO KOŠARKE: Nikola Jović igrao kao Jokić, blizu tripl-dabla (VIDEO)
28. 12. 2025. u 08:31
SPEKTAKL U LONDONU: Razigrana Vila napada sam vrh tabele i dolazi po čitav plen na "Stamford bridž"
SUBOTNjI program Premijer lige zatvara derbi 18. kola u kojem će Čelsi na "Stamford bridžu" pokušati da prekine seriju Aston Vile od čak deset uzastopnih pobeda u svim takmičenjima i ostane u trci za sam vrh Premijer lige (13.30).
27. 12. 2025. u 07:30
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, nastavljaju se i šokantne vesti za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski".
27. 12. 2025. u 12:29
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)