FJURI: ''Moraću da odložim meč sa Usikom, Nganu je bolji bokser nego što sam mislio''
Britanski bokser Tajson Fjuri izjavio je danas da će pokušati da odloži meč protiv Ukrajinca Aleksandra Usika za ujedinjenje svih titula u teškoj kategoriji, prenosi TNT sports.

Foto: EPA
Fjuri je noćas u Rijadu posle 10 rundi savladao nekadašnjeg UFC šampiona Kamerunca Frensisa Nganua odlukom sudija. Fjuri je ušao kao favorit u ovaj duel, pošto je Nganuu ovo bila prva profesionalna borba u boksu. Kamerunac je u trećoj rundi poslao na pod britanskog boksera, koji je uspeo da se oporavi i da na kraju pobedi.
Britanski mediji navode da bi Fjuri trebalo da ove borbe da zaradi skoro 60 miliona evra, dok će Nganu da inkasira oko 10 miliona evra. Meč u Rijadu, između ostalih, gledali su nekadašnji fudbaleri Ronaldo, Luis Figo, Rio Ferdinand, kao i MMA borac Konor Mekgregor.
- Frensis je odličan borac snažnog udarca. Bolji je bokser nego što smo mislili. Iznenadio me je svojim čudnim stilom, stajao je dalje od mene, čekao udarce i pokušavao je da mi kontrira. Dobar je borac koji mi je pružio jedan od najtežih mečeva u poslednjih 10 godina. Ne znam da li je bilo blizu, ali najvažnije je da sam pobedio - rekao je Fjuri posle meča.
Fjuri se posle meča sa susreo se Ukrajincem Aleksandrom Usikom. Fjuri je šampion u teškoj kategoriji u WBC kategoriji, a Usik ima IBF, WBA i WBO pojaseve. Fjuri i Usik su ranije dogovorili da borba bude održana 23. decembra u Rijadu.
- Sada moram da se odmorim, dobro odmorim i analiziram šta dalje. Meč sa Usikom moraću da pomerim - naglasio je Fjuri.
Usik je istakao da jedva čeka meč sa britanskim bokserom.
- Biću spreman za 23. decembar, biću spreman - istakao je Ukrajinac.
BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan
Preporučujemo

LAGANO DOLAZI: Tip predlog za "sigurica tiket" sa dve realne kvote
ZA danas smo vam spremili sledeće predloge.
03. 09. 2025. u 07:30

SRBIJA POSLE SKANDALA I DRAME ISPALA SA EVROBASKETA! Senzacija, Finska izbacila "orlove" sa Evropskog prvenstva!
Košarkaška reprezentacija Srbije je eliminisana sa Evropskog prvenstva, a plasman među osam najboljih ekipa Evrobasketa 2025 onemogućio je poraz od Finske. Konačan rezultat, 86:92, epilog je burnih dešavanja, na momente i skandaloznih. Ipak, nema se šta zameriti samim pobednicima - oni su muški, borbenijom i, pre svega, koncentrisanijom igrom, uz neverovatan broj ofanivnih skokova protiv više ekipe - izbacili glavnog favorita za zlato. Istina, problemi s kojima su se naši suočili (povrede kapitena Bogdanovića, pa Tristana Vukčevića, koji nije igrao ovoga puta, a usred meča i peh Dobrića, te nastup rovitog Avramovića) nisu bili mali, ali malo ko je očekivao da će ekipa iz zemlje košarke - ispasti sa Evrobasketa već u osmini finala, i to od suparnika koji se nikako ne svrstava u košarkaške supersile. To se i dogodilo.
06. 09. 2025. u 22:50 >> 22:50

GLUMICA I RANIJE IMALA PROBLEMA SA ZAKONOM? Burne reakcije Rusije na hapšenje Bikovićeve bivše, zahteva se STROGA kazna
LEPOTICA iz Sankt Peterburga, koja se proslavila dramom "Led", za oko nam je zapela zahvaljujući romansi sa partnerom iz pomenutog filma, popularnim srpskim glumcem koji je i u Rusiji izgradio zavidnu karijeru.
06. 09. 2025. u 11:32
Komentari (0)