PRIZNANJE RATKU DRAŠKOVIĆU: Bokserski savez Srbije nagradio nikšićkog boksera nokautera (FOTO)

Veliša KADIĆ

03. 11. 2023. u 20:11

LEGENDI crnogorskog i nikšićkog boksa Ratku Drašković Bokserski savez Srbije dodelio je plaketu za doprinos, razvoj i popularizaciju tog sporta.

ПРИЗНАЊЕ РАТКУ ДРАШКОВИЋУ: Боксерски савез Србије наградио никшићког боксера нокаутера (ФОТО)

V. K.

U ime predsednika BSS Nenada Borovčanina priznanje Draškoviću uručio je u Nikšiću član tog saveza Nebojša Nešo Vuković.

- Suvišno je trošiti reči o briljantnoj karijeri Ratka Draškovića u amaterskom i profesionalnom boksu, njegovom humanizmu nakon karijere, kao i daljoj borbi da unapređuje plemenitu veštinu u svom rodnom gradu i Crnoj Gori. Ratko je tokom cele svoje karijere bio most saradnje između dva saveza, a tako je i danas. To mu Bokserski savez nije zaboravio, pa otud i ova plaketa koja će upotpuniti njegov muzej trofeja - kazao je na svetkovini Vuković.

Šampion grada podno Trebjese veruje da će boks kao sport opstati.

- Radujem se uspesima boksera Srbije jednako kao i pesničara iz Crne Gore. Svedoci smo da se ovaj sport koji pripada samo snažnim momcima probudio što govore i rezultati koje postižu. Sve je biše boksera koji se na međunarodnim takmičenjima vraćaju sa medaljama što raduje i vraća veru da se polako vraćamo na stare staze uspeha. Dobra saradnja saveza Srbije i Crne Gore upravo je kamen temeljac uspešnog rada trenera, takmičara, kao i ljudi koji ih vode. Ja sam tu ako zatreba u svakom trenutku da priskočim u pomoć, dam savet - kaže Drašković.

Sjajnu boksersku karijeru koja je trajala 41 godinu Ratko Drašković završio je prijateljskim mečom sa Darkom Miličićem u Nikšiću. Tada mu je legendarni bokser Mirko Puzović uručio zlatnu rukavicu Od 50 profesinalnih mečeva u profesionalnoj karijeri nikšićki kolos dobio je 36 mečeva. Osvajao je evropske i svetske tutule.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.

23. 04. 2026. u 20:00

Komentari (0)

Ja sam onaj koga tražite! Ovako je uhapšen general Ratko Mladić - u novčaniku imao samo tri fotografije