VELIKO IZNENAĐENJE: Jedan od najboljih srpskih odbojkaša odlazi iz reprezentacije
Mušku odbojkašku reprezentaciju na leto očekuje Liga nacija, koja će biti kvalifikaciona za Olimpijske igre.
FOTO: OSS
Za razliku od devojaka, muška odbojkaška reprezentacija nije uspela da kroz kvalifikacioni turnir obezbedi prolaz na olimpijske igre. Međutim imaju mogućnost da na osnovu rang liste početkom jula dobiju jednu od preostalih viza. Za to će im trebati što bolji rezultat u Ligi nacija. O svojim očekivanjima kao i tome da bi Olimpijske igre u Parizu mogle biti poslednje za njega, pričao je Aleksandar Atanasijević za italijanske medije
–Za mene i za moj saigrače Pariz predstavlja san ne samo u smislu učešća… Zaista bismo voleli da napadnemo medalju, a svesni smo da to uopšte neće biti lako. Prvo treba da se kvalifikujemo – da uzmemo što više bodova u Ligi nacija. Kada se završi sezona u Kini sav moj fokus će biti usmeren na Olimpijske igre. Ako uspem da odem, daću sve da se vratim sa dobrim rezultatom. Još ništa nije odlučeno, ali Olimpijske igre bi mogle da budu moje poslednje takmičenje sa Srbijom. Sve je još daleko… Za sada – treba da se fokusiramo na Ligu nacija. Ono što mogu da obećam je da ću se truditi svim silama, rekao je on za portal Volleyball.it
Sa Srbijom je na EP osvojio dva zlata i dve bronze. Uz srebro u Svetskoj ligi 2015. godine. U nacionalnom timu je od 2011. godine.
BONUS VIDEO: MAKSIMOVIĆ ZA "NOVOSTI": Iz opuštene igre dolaze rezultati, blizu smo Evrope
Preporučujemo
E, PA SLUŠAJTE! Evo šta je Nikola Jokić rekao posle nestvarnog dostignuća (VIDEO)
23. 02. 2024. u 08:23
SRBIN JE SILA! Brutalni Nikola Jokić novim tripl-dablom ušao u istoriju (VIDEO)
23. 02. 2024. u 06:41
NE MOŽE MU NIKO NIŠTA! Nestvarni Jokić dominira, Denver juri devetu uzastopnu pobedu!
NA krilima sjajnog Srbina Nagetsi su ostvarili osam vezanih trijumfa, a smeši im se i devet jer će večeras u "Bol areni" ugostiti Portland trejlblezerse (3.00).
06. 04. 2026. u 13:00
ITALIJA U ŠOKU! Izgubila milijardu evra zbog poraza od Bosne i Hercegovine!
Ono što je do pre nekoliko godina bilo nezamislivo, sada je postalo surova realnost – fudbalska reprezentacija Italije propustiće i treće uzastopno Svetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina se za to pobrinula, ali i za još nešto. Finansijski užasno po Italijane.
06. 04. 2026. u 19:01
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)