POVEDNICA SVETSKOG KUPA U VELESLALOMU: Italijanka Brinjone ispred Lare Gut-Behrami
Italijanska skijašica, Federika Brinjone pobednika je veleslalom u švedskom Oreu, u okviru Svetskog kupa.

Foto: Profimedia
Brinjone je do trijumfa došla u vremenu 2:11.02 – posle prve vožnje bila je treća, ali je u drugoj bila briljantna, te je zasluženo stigla do 26. pobede u karijeri, i ukupno 67. podijuma.
Sa 33 stotinke zaostatka, druga je bila domaća takmičarka Sara Hektor, kojoj je to 18. podijum u karijeri i treći u ovoj kalendarskoj godini.

Treće mesto zauzela je Lara Gut-Behrami sa 40 stotinki zaostatka, ali Švajcarkinja je i dalje prva u poretklu veleslaloma – ima 745 bodova, dok je Brinjone na 645.
Vodeća trojka bila je ubedljiva u odnosu na ostale, četvrtoplasirana Marta Basino zaostajala je 1,47s za pobednicom, a slede Sterjnesund, Šajb, Direz, Holtman…
U generalnom plasmanu, prva je Gut-Behrami sa 1.654 boda, druga je Brinjone sa 1.368, a Mikaela Šifrin ima ima 1.209 bodova i još se nije vratila na stazu posle januarske povrede – to će učiniti baš u Oreu, ali na slalomu, u nedelju. Ipak, za borbu za titulu je kasno.
Video bonus KLADIONIČARSKE PRIČE: Kako je to sve izgledalo nekada
Preporučujemo

KAKVA UTAKMICA U MILANU: Mirotić i Nejpir srušili odlični Partizan
08. 03. 2024. u 22:22 >> 22:34

"RAZOČARAN SAM..." Željko Obradović se oglasio nakon poraza u Milanu
08. 03. 2024. u 22:39

KO JE NAREDNI RIVAL NOVAKA ĐOKOVIĆA? Nesuđeni fudbaler, i fudbalski menadžer, ovako je postao teniser
08. 03. 2024. u 16:59 >> 17:00

EDVARDSU OVO NIJE TREBALO: "Razljutio" je Luku Dončića
SLAVLjE Edvardsa pri jednom od njegova 22 poena u prvoj utakmici serije između Lejkersa i Timbervulvsa moglo bi "pokrenuti" dominantno izdanje Luke Dončića na drugom meču ovog četvrtfinala Zapadne konferencije koji se igra u "Kripto.kom" areni četiri sata posle ponoći.
22. 04. 2025. u 14:50

UKRAJINA KIPTI OD BESA! Ne može da veruje koje sankcije se ukidaju Rusiji
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz one sfere sporta u kojoj su upravo Rusi briljantni, a u kojoj je dosad važila apsolutna zabrana za njihovo učešće.
23. 04. 2025. u 12:35

TUGA NA RTS-u: Voditeljka Dnevnika slomljena, oprostila se od koleginice: "Mirno spavaj, neću te zaboraviti" (FOTO)
"MIRNO spavaj, a ja te nikada neću zaboraviti..."
23. 04. 2025. u 13:02
Komentari (0)