KREĆE NAJVEĆI CIRKUS U KINI: Aston Martin najbrži na treningu
Kanadski vozač Formule 1 Lans Strol u svom Aston Martinu bio je najbrži na jutarnjem treningu pred kvalifikacije za sprint trku u okviru trkačkog vikenda u Kini.
Foto: Profimedia
Lans Strol je tokom jednočasovnog „štrenja“ na brzoj stazi u Šangaju, koje je nakratko bilo prekinuto zbog paljenja suve trave kraj staze, izvezao 5,451 kilometar dug krug za 1:36,302 i tako odneo „nezvaničnu“ pobedu ispred Oskara Pjastrija u Meklarenu (+0,327) i tandema Red Bulovih vozača – Maks Verstapen (+0,358), Serhio Perez (+0,388).
Niko Hulkenberg i Kevin Magnusen su zabeležili peto (+0,799) i šesto (+0,816) mesto, do sad najbolje vreme.
Ferarijevi vozači Šarl Lekler i Karlos Sainc bili su na 13. i 14. mestu, Mercedesovi Džordž Rasel i Luis Hamilton na 17. i 18. poziciji, a Strolov klupski kolega Fernando Alonso zabeležio je drugo najslabije vreme na treningu i bio brži jedino od Pjera Gaslija iz Alpajna.
Alonso je bio 2,634 sekunde sporiji od Strola, što upućuje na to da su se timovi, ipak, bavili različitim ispitivanjima pred subotnji sprint, ali i nedeljnu Veliku nagradu Kine – petu trku šampionata.
U prethodne četiri, svetski šampion Verstapen ostvario je tri pobede (u Bahreinu, Saudijskoj Arabiji i Japanu), uz jedno odustajanje (u Australiji), pa mu pripada i vodeće mesto u generalnom plasmanu ispred klupskog kolege Pereza, koji ima tri druga i jedno peto mesto.
Generalni plasman vozača: Verstapen 77, Perez 64, Lekler 59, Sainc 55, Noris 37, Pjastri 32, Rasel 24, Alonso 24, Hamilton 10
BONUS VIDEO KLADIONIČARSKE PRIČE: Oni se ne klade zbog love, lovu imaju, klade se zbog strasti
Preporučujemo
LIGA KONFERENCIJA: Dušan Tadić i Fenerbahče posle drame ostali bez polufinala
18. 04. 2024. u 23:56
OBRADOVIĆ VODI CRNO-BELE U SUPERLIGI: Učešće Partizana je važno, to je aspolutno jasno
18. 04. 2024. u 18:44
PRAVO IZNENAĐENjE: Dušan Lajović saznao protivnika u četvrtfinalu Barselone
18. 04. 2024. u 21:43
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)