BRAVO! Srbija ima još dvojicu učesnika na Olimpijskim igrama u Parizu

Tanjug

21. 05. 2024. u 12:35

Reprezentativci Srbije u veslanju Martin Mačković i Nikolaj Pimenov izborili su plasman na Olimpijske igre u Parizu u disciplini dubl skul, pošto su danas u Lucernu osvojili drugo mesto u finalu kvalifikacija.

БРАВО! Србија има још двојицу учесника на Олимпијским играма у Паризу

Mačković i Pimenov su finale kvalifikacija za plasman na OI završili na drugom mestu sa vremenom šest minuta, 26 sekundi i 47 stotinki.

Prvo mesto u finalu kvalifikacija osvojila je posada SAD (6:23.14), koja se takođe plasirala na Igre u Parizu.

Srbija ima tri obezbeđene kvote u veslanju na Igrama u Parizu. Jovana Arsić je ranije izborila plasman na OI u disciplini skif, dok Pimenov ima olimpijsku kvotu, takođe u disciplini skif.

Tim Srbije na OI u Parizu trenutno broji 85 članova.

Srpski dvojac u sastavu Dušan Slavnić i Viktor Pivač nije uspeo da se plasira na OI. Oni su ranije danas u finalu kvalifikacija zauzeli šesto mesto (6:39.99). Plasman na OI izborile su posade Nemačke (6:30.26) i Litvanije (6:30.50).