CRNO IM SE PIŠE: Ozbiljno upozorenje za ruske sportiste pred Olimpijske igre

Марко Паунић
Marko Paunić

22. 05. 2024. u 10:04

Olimpijske igre u Parizu održaće se u teškim uslovima koji će stvoriti realne pretnje po Ruse koji u to vreme mogu boraviti u Francuskoj, izjavio je u intervjuu Sputnjiku direktor Prvog evropskog departmana u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije Artjom Studenikov.

ЦРНО ИМ СЕ ПИШЕ: Озбиљно упозорење за руске спортисте пред Олимпијске игре

Foto: Piksabej

Diplomata je objasnio da se radi i o „konstantno visokom nivou terorističke pretnje, nepovoljnoj kriminogenoj situaciji, kao i sveobuhvatnoj rusofobiji“.

- Da ne govorimo o takvim praktičnim neprijatnostima kao što je nemogućnost korišćenja ruskih bankovnih kartica, ograničenja plaćanja roba i usluga gotovinom, nedostatak direktnih avionskih linija - dodao je Studenikov.

On je istakao da su na sajtu konzularnog odeljenja ruske ambasade u Francuskoj objavljene preporuke ruskim građanima koji planiraju da putuju u Francusku tokom Olimpijskih igara i posavetovao ih je da se sa njima upoznaju.

Olimpijske igre u Parizu održaće se od 26. jula do 11. avgusta.
 

BONUS VIDEO "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska uradila

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska uradila

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.

13. 05. 2025. u 18:15

Komentari (0)

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska uradila