MILICA PONOS BANATSKOG KARAĐORĐEVA: "Velika je čast nositi dres sa nacionalnim grbom"
SEDAMNAESTOGODIŠNjA Milica Maljković iz Banatskog Karađorđeva, u opštini Žitište, sportski je ponos i dika sela u kojem živi i bavi se fudbalom od svoje desete godine.
Privatna arhiva
Milica se, kao članica nacionalnog tima Srbije, trenutno nalazi u Litvaniji, na Evropskom šampionatu, gde naše devojke, reprezentacija U 19, igra u konkurenciji evropskih ženskih fudbalskih velesila, Španije, Nemačke, Francuske, Holandije, Engleske.
Fudbalerka koja pet godina unazad brani boje Spartaka iz Subotice, sa petnaest godina bila je jedna od najmlađih igračica koja je debitovala u Superligi Srbije za žene.
Vanserijski talenat i nadahnute partije u dresu Spartaka nisu prošli nezapaženo, pa je Milica standardna reprezentativka Srbije U17, ali osim nastupa sa svojim vršnjakinjama, igra i za dve godine stariju mladu reprezentaciju Srbije U 19.
- Velika je čast nositi dres sa nacionalnim grbom, specifično nadahnuće i adrenalin koji se rečima teško može opisati - kaže Milica, koja svaki slobodan trenutak provodi u rodnom Banatskom Karađorđevu.
Reprezentacija Srbije U 19 plasmanom na Evropski šampionat u Litvaniji ostvarila je najveći uspeh u istoriji ženskog fudbala u Srbiji.
Preporučujemo
FEŠTA U NAJAVI! Sin legendarnog Peđe Stojakovića igraće pred Beograđanima!
25. 03. 2026. u 14:42
"ORLIĆI" PREGAZILI ENGLESKU NA PUTU KA EP U VELSU: Tako igraju Cvetković i drugovi
25. 03. 2026. u 14:32
DELIJE U PANICI! Važan košarkaš napušta Zvezdu?! Saigrač otkrio sve detalje!
25. 03. 2026. u 14:17
OTKRIVAMO! Evo koliko su Crvena zvezda i Partizan tačno dobili para od države!
25. 03. 2026. u 14:07
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
AMERI U ŠOKU ŠTA SE DEŠAVA KOD NAS! "Srbija masovno proizvodi nove Nikole Jokiće!" (VIDEO)
Nikola Jokić ne samo da je opčinio NBA ligu, već je as Denver nagets i košarkaške reprezentacije Srbije "kriv" što se Amerikanci sve više oduševljavaju našom zemljom. A naročito - srpskom košarkom.
25. 03. 2026. u 13:00
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)