ZVANIČNO JE! Beograd kandidat za domaćina Evropskog prvenstva u Atletici 2028. godine
Evropska atletika (EA) je danas potvrdila da je Beograd postao zvanično kandidat za organizaciju najvećeg atletskog takmičenja na Starom kontinentu - Evropskog prvenstva u atletici 2028. godine! Ova vest dolazi kao rezultat višegodišnjeg uspeha i besprekornog rada Srpskog atletskog saveza u organizaciji međunarodnih takmičenja, čime je Srbija dobila ogromno poverenje Evropske atletike.
FOTO: SAS
- Ovaj podvig ne bi bio moguć bez ogromne podrške Republike Srbije i predsednika Aleksandra Vučića, koji je pružao konstantnu podršku razvoju srpske atletike tokom prethodnih godina. Njegova vizija i odlučnost da Srbija bude domaćin najvećih sportskih događaja odigrali su ključnu ulogu u ovom procesu. Bez predsednika Vučića i njegove podrške, organizacija ovako velikog sportskog događaja ne bi bila moguća, saopšteno je iz Srpskog atletskog saveza.
Konkurencija za domaćinstvo je snažna, jer je poljski grad Silesia, poznat po Nacionalnom atletskom stadionu koji redovno ugosti takmičenja Dijamantske lige i koji je već bio domaćin Evropskog timskog prvenstva, glavni protivkandidat. Ipak, Beograd ne odstupa od svojih ambicija, s obzirom na dosadašnje uspehe u organizaciji vrhunskih atletskih događaja poput Evropskog dvoranskog prvenstva 2017. godine i Svetskog dvoranskog prvenstva 2022. godine, kao i Svetskog prvenstva u krosu 2024. godine.
Srpskom atletskom savezu predstoji serija sastanaka i poseta s predstavnicima Evropske atletike, gde će se detaljno razmotriti svi zahtevi koji moraju biti ispunjeni za organizaciju ovog sportskog spektakla. Najveći izazov biće izgradnja nacionalnog atletskog stadiona po najvišim evropskim i svetskim standardima, koji će obuhvatiti sav neophodan prateći sadržaj za atletska takmičenja najvišeg ranga.
Ova kandidatura je istorijska šansa za srpski sport da se pozicionira na mapi najvećih atletskih događaja u svetu i prilika da Beograd postane epicentar Evropske atletike 2028. godine!
Srbija spremna za veliki izazov - put ka vrhu evropske atletike je pred nama!
BONUS VIDEO: Doček Alekse Avramovića, Marka Marinovića i Feđe Sretenovića na trgu u Čačku
Preporučujemo
Spektakl u Minhenu: Bajern ima prednost, ali Real nikad ne sme da se otpiše!
Bajern Minhen i Real Madrid odmeriće snage u revanšu četvrtfinala Lige šampiona (21.00), a Bavarci na "Alijanc areni" brane minimalnu prednost iz prvog meča koji je bio jedna od najboljih utakmica ovogodišnjeg izdanja najjačeg klupskog takmičenja.
15. 04. 2026. u 07:15
Prvi direktan rusko-američki megdan otkako je počeo rat u Ukrajini! Rusija slavi, Amerika na kolenima
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome već više od četiri godine, Rusija je bila (i ostala) pod mnogim sankcijama. Sport je bio sastavni deo njih, ali kako polako popuštaju te stege, prvi put se desio rusko-američki okršaj a da ruski sportisti mogu da nastupaju pod svojim nacionalnim simbolima. Istovremeno - desila su se na istom mestu i dva srpsko-hrvatska duela.
15. 04. 2026. u 17:41
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)