„TRIKOLORI“ BEZ PREMCA: Juniori Francuske osvojili odbojkaško Evropsko prvenstvo u Vrnjačkoj Banji

G. ĆIROVIĆ

08. 09. 2024. u 12:35

Juniorska reprezentacija Francuske osvojila je Evropsko prvenstvo za juniore (U-20) u Vrnjačkoj Banji i gračkoj Arti.

„ТРИКОЛОРИ“ БЕЗ ПРЕМЦА: Јуниори Француске освојили одбојкашко Европско првенство у Врњачкој Бањи

OSS

Do potpuno zaslužene zlatne medalje Francuzi su stigli bez poraza, ostvarivši ukupno devet trijumfa, sedam u grupnoj fazi i još dva u polufinalu protiv Češke i u finalu protiv Bugagrske koju su savladali sa 3:1 (22:25, 25:18, 25:16, 28:26).

U meču za treće mesto Češka je pobedila Ukrajinu sa 3:1, dok je za MVP turnira izabran je francuski odbojkaš Amir Tizi Ualu. U konačnom plasmanu, podsećamo, juniori Srbije zauzeli su deveto mesto.