BEOGRAD SE POKAZAO U ODLIČNOM SVETLU: Uspešno završen prvi Ironman triatlon
U Beogradu je danas održana prva IRONMAN trka koja je okupila 1.000 takmičara iz 60 država sveta.
FOTO: Liveproduction
IRONMAN 70.3 Belgrade trka, spektakl koji nije viđen u istoriji Srbije postavio je srpsku prestonicu na međunarodnu mapu triatlona.
- Beograd je danas bio centar svetskog triatlona. Uprkos izuzetno teškim vremenskim uslovima, entuzijazma i dobre energije nije manjkalo i Srbija je dobila prve IRONMAN pobednike. Organizaciono veoma zahtevna trka, zahvaljujem Gradu Beogradu, svim partnerima i sponzorima na podršci i pomoći da danas sve protekne u najboljem redu. Naš prioritet je bezbednost takmičara i to smo ostvarili. S obzirom na vremenske prilike, oni su zaista svi zaslužili Ironman titulu, izjavio je Darko Savić, predsednik Upravnog odbora Ironman 70.3 Belgrade trke.
FOTO: Liveproduction
U muškoj konkurenciji prvi je na cilj stigao, osvojivši slot za Svetsko prvenstvo u Marbelji, Gergo Nemet iz Mađarske sa rezultatom 4:03:06. Ubrzo nakon njega, kroz cilj je prošao i osvojio srebro i naslov vicešampiona Italijan Gabriel Grimaldi ostvarivši rezultat 4:12:33 minuta. Bronzana medalja pripala je predstavniku Poljske Pavelu Mitrusu koji je zabeležio rezultat 4:13:54 minuta. Među ženama istakle su se Malgorzata Granicka iz Poljske osvojivši prvo mesto sa rezultatom 4:40:45. Druga je bila Slovakinja Jana Kubkova (5:03:14), dok je bronza pripala Mariji Šinkevič (5:05:30).
IRONMAN 70.3 Belgrade trka predstavljala je i prvenstvo Srbije u triatlonu, te su se na pobedničko postoje popeli prvoplasirani Vladimir Danko (4:2:03) srebrni Nemanja Ristović (4:32:48) dok je bronzanu medalju osvojioBojan Đurić, director Ironman 70.3 Belgrade (4:36:48).
FOTO: Liveproduction
Posebnu pažnju privukle su triatlonke. Pobednički duh nije manjkao Nini Turković koja je osvojila zlatnu medalju ostvarivši rezultat 5:27:52 minuta. Srebrno postolje pripalo je Mirjani Ranković sa ostvarenim vremenom 5:30:56 minuta, dok je bronza otišla u ruke Nataliji Simonovoj za rezultat 5:36:48 minuta.
Organizatori su posebno ponosni što je trka protekla u najboljem redu, bez povreda i incidenata na stazi, uz ogromno zadovoljstvo takmičara, s obzirom na otežane vremenske uslove i da je bezbednost učesnika i posetilaca prioritet i najveća pažnja je posvećena tom aspektu.
Triatlon, olimpijski i najbrže rastući sport na svetu ovog septembra u Beogradu je dobio novu trku, iz kalendara prestižnog međunarodnog takmičenja IRONMAN. Sporazum o organizaciji prvog srpskog IRONMAN-a potpisali su Darko Savić, predsednik Sportskog udruženja 11TRI i Henrik Brovel, regionalni direktor Ironman Europe.
Preporučujemo
SRBIN ZAVRŠIO UČEŠĆE U ITALIJI: Dušan Lajović stao na drugom stepeniku
04. 06. 2026. u 22:52
BOMBA U EVROLIGI: Asvel odrešio kesu, Francisko stigao za ogroman novac!
04. 06. 2026. u 22:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA - MEKSIKO: Orlovi moraju bolje nego protiv Zelenortskih ostrva
SRBIJA gostuje Meksiku kome će ovo biti poslednja pripremna za predstojeći Mundijal.
04. 06. 2026. u 22:32
I POLICAJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:24
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)