NOVI SVETSKI REKORD! Kenijska atletičarka ušla u istoriju
Kenijska atletičarka Rut Čepngetič pobedila je danas na maratonu u Čikagu uz novi svetski rekord.

FOTO: EPA
Čepngetič je trku završila posle dva sata, devet minuta i 56 sekundi. Prethodni svetski rekord držala je Etiopljanka Tigist Asefa sa dva minuta 11 mituta i 53 sekunde, koji je postavila prošle godine na maratonu u Berlinu.
- Osećam se se sjajno, ponosna sam na sebe, moj san se ostvario. Ove godine je bilo savršeno vreme i dobro sam se pripremila. Srećna sam što se svetski rekord vratio u Keniju - rekla je Čepngetič, prenosi Eurosport.
Vivatbet poklanja FREEBET za Eurobasket
Kladi se na mečeve Evropskog prvenstva i stiže ti 25% keš-beka!
Ona je rekord posvetila nekadašnjem kenijskom atletičaru Kelvinu Kiptumu, koji je u februaru ove godine poginuo u saobraćajnoj nesreći. Kiptum je prošle godine u Čikagu postavio svetski rekord.
- Ovaj svetski rekord posvećujem Kelvinu Kiptumu, pošto je možda mogao da odbrani titulu i ponovo postavi novi rekord - izjavila je Čepngetič.
Vivatbet poklanja FREEBET za Eurobasket
Kladi se na mečeve Evropskog prvenstva i stiže ti 25% keš-beka!
Drugo mesto osvojila je Etiopljanka Sutume Kebede, koja je za pobednicom kasnila sedam minuta i 36 sekundi. Treća je bila Kenijka Irina Čeptaj koja je zaostala sedam minuta i 55 sekunde.
U konkurenciji atletičara pobedio je Kenijac Džon Korir sa dva sata, dva minuta i 44 sekunde. Drugi je bio Mohamed Esa, a treći Ejmos Kipruto.
BONUS VIDEO: "DA VOLIM CRNO-BELE": Orila se poznata pesma na predstavljanju tima KK Partizan
Preporučujemo

DUBAI NA ANĐUŠIĆEV POGON: Bivši košarkaš Partizana srušio Borac u ABA ligi
13. 10. 2024. u 21:30

OVO SE NE VIĐA SVAKI DAN: Aleksa Avramović na neverovatan način postigao koš (VIDEO)
13. 10. 2024. u 19:40

BALKANSKI DERBI U ZAGREBU: Dejo i Robi se vraćaju na "Maksimir"
EKS-JU derbi igra se ovog ponedeljka u Zagrebu kada na Maksimir dolazi Crna gora, predvođena selektorom Robertom Prosinečkim i predsednikom Saveza Dejanom Savićevićem.
08. 09. 2025. u 11:24 >> 14:34

SRBIJA - ALBANIJA PRED PRAZNIM TRIBINAMA?! Alarmantna situacija u borbi za Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Srbija i Engleska igraju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a pred tu utakmicu najnovije vesti iz Fudbalskog saveza naše zemlje su više nego važne.
09. 09. 2025. u 15:11

PEVAČ NIJE BIO NA OČEVOJ SAHRANI: "Nije me grizla savest"
PEVAČ Rade Lacković doživeo je tragediju koja mu je potpuno promenila život.
09. 09. 2025. u 11:31
Komentari (0)