"NEMA OPUŠTANJA": Živko Gocić oprezan pred duel sa Hanoverom
Utakmica poslednjeg, šestog kola grupe A Lige šampiona između ekipa Hanovera i Novog Beograda biće odigrana u sredu od 20 časova u Nemačkoj.
Foto arhiva VN
Vaterpolisti Novog Beograda se nalazi na prvom mestu na tabeli grupe A Lige šampiona sa 15 bodova, dok je Hanover poslednji sa samo jednim bodom.
Vaterpolisti Novog Beograda su ranije obezbedili prvo mesto u grupi A i plasman u drugu fazu takmičenja u Ligi šampiona.
Trener vaterpolista Novog Beograda Živko Gocić rekao je da njegov tim ne sme da se opusti u duelu Lige šampiona protiv Hanovera bez obzira što taj meč nema rezultatski značaj za prvaka Srbije.
- Ostala nam je još utakmica sa Hanoverom u gostima, za nas meč koji nema takmičarski značaj, jer smo prvi u grupi. To ne znači da ćemo u utakmicu ući tek da bismo je odigrali, jer nemamo pravo da budemo opušteni iz više razloga. Prvi je to što imamo debitante u Ligi šampiona i svaka utakmica je zlatna vredna za njih, ali i za nas kao ekipu. Siguran sam da ćemo utakmicu sa Hanoverom iskoristiti na pravi nači i naravno, ići ćemo na pobedu. Da li će tako biti - videćemo - rekao je Gocić.
Foto arhiva VN
Gocić je potom prokomentarisao dosadašnji tok Lige šampiona.
- Što se tiče Lige šampiona ove godine, sada su se iskristalisale neke stvari i pojavila su se neka dva-tri favorita. Pre svega tu mislim na Ferencvaroš, koji je zaista dominantan u svojoj grupi. Prošle godine su osvojili LŠ, sad su se još više pojačali, mislim da su oni preuzeli ulogu apsolutnog favorita. Tu je Barseloneta, Olimpijakos - rekao je Gocić.
I dodao.
- Ima još ekipa, ali s obzirom na prošlu godinu i da nema Pro Reka, sada je Ferencvaroš preuzeo tu ulogu, a sve ostalo je izjednačeno. Ovo je prva faza, ide pauza, reprezentacija, biće svega u ovoj Top 8 fazi. Nadamo se da ćemo smoći snage da se plasiramo na F4, pa ćemo da vidimo šta dalje - rekao je Gocić.
BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara
Preporučujemo
PRVO ĐOKOVIĆ, SADA I ALKARAZ: I Španac počeo da kopira Novaka! Povukao neočekivan potez!
03. 12. 2024. u 10:38
KLjUČ PREOKRETA: Košarkaš Crvene zvezde najkorisniji igrač kola ABA lige
03. 12. 2024. u 11:15
MILOJEVIĆEVA ZVEZDA NA NAJTEŽEM ISPITU DO SADA: „Crveno-beli“ moraju pronaći način da zaustave perfektnu Bragu!
Braga u četvrtak od 21.00 dočekuje Crvenu zvezdu na stadionu “Municipal de Braga” u okviru trećeg kola Lige Evrope, sa jasnim ciljem – da nastavi stoprocentan niz u Evropi. Dok Portugalci blistaju na međunarodnoj sceni, beogradski crveno-beli u Portugal stižu pod pritiskom, sa samo jednim osvojenim bodom i ozbiljnom potrebom da preokrenu lošu formu van "Marakane".
23. 10. 2025. u 07:00
RUSIJA JE ZAPANjENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska upravo uradila!
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
23. 10. 2025. u 14:39
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)