FIA BEZ MILOSTI: Udaraju po džepu, oštre kazne za nepristojno ponašanje

Međunarodna automobilistička federacija (FIA) objavila je da će od ove godine povećate novčane kazna za nepristojno ponašanje vozača u svim takmičenjima.

ФИА БЕЗ МИЛОСТИ: Ударају по џепу, оштре казне за непристојно понашање

FOTO: Tanjug/AP

To će, pre svega, najviše pogoditi vozače Formule 1 koji su u poslednje vreme postali sve skloniji verbalnim incidentima.

Tako je prošle sezone aktuelni šampion Maks Ferstapen bio kažnjem društveno-korisnim radom, a Šarl Lekler drastično sankcionisan zbog psovanja na konferenciji za medije.

Foto: Profimedia

Prema novog pravilniku FIA, za prvi incident vozači plaćaju kaznu od 10.000 do 15.000 evra, od 20.000 do 30.000 za prvi ponovljeni prekršaj, a od 30.000 do 45.000 za drugi ponovljeni prekršaj.

Ali ovi iznosi će se pomnožiti sa četiri za vozače Formule 1, a sa tri za vozače u Svetskom reli šampionatu (VRC).

Videćemo da li će pooštrenje mera navesti vozače da se ponašaju pristojnije tokom i posle trka.

BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.

02. 06. 2026. u 20:42

Komentari (0)

Nova istorija srpske košarke uz podršku kompanije Meridianbet