PONOS SRBIJE: Gimnazijalci iz Beograda na Igrama u Grčkoj
U Grčkoj se od 30. marta do 5. aprila 2025. godine održavaju Prve Evropske edukaciono sportske igre, u organizaciji ESSF. Srbiju će predstavljati učenici Sportske i informatičke gimnazije "Prestiž" iz Beograda.
FOTO: ESSF
Na ovoj manifestaciji uz domaćina Grčkui Srbiju učestvovaće i predstavnici Velike Britanije, Republike Srpske, Ukrajine u Kipra. Kotizaciju i hotelski smeštaj obezbedili su zajedničkim snagama Beogradska asocijacija za školski sport i Savez za školski sport Srbije, dok su avio karte platili roditelji.
Prva četiri dana školarci će provesti u istorijskom mestu Olimpiji, gde će posetiti muzej olimpizma i videti mesto odakle svake četvrte godine kreće olimpijski plamen ka zemlji koja organizuje Olimpijske igre. Učenici će imati zajednička predavanja o istoriji sporta ali i o ekologiji i učestvovaće u nekoliko zajedničkih edukacija na engleskom jeziku. Poslednja dva dana ekspedicije se sele u primorski grad Lutraki, gde je planiran turnir u basketu kao i Veče Nacija. Tokom večeri nacija svi učesnici će predstaviti nacionalnu zastavu svoje zemlje i posebno pričati o svojim školama i svojim gradovima. Našu delegaciju predvodi profesor Sreten Srećković. U ekspediciji su učenici Maša Vidak (2008.), Milica Popović (2010.), Luka Jovanović (2010.), Luka Simić (2009.), Aleksandar Mladenović (2009.) i Petar Bradić (2007.).
FOTO: ESSF
- Ovakve igre su itekako važne za mlade i siguran sam da će svim učesnicima ostati u predivnom sećanju. Iako se do čuvene Olimpije od aerodroma u Atini putuje autobusom pet sati, dobili smo informaciju da se niko nije žalio na umor. Svi su prezadovoljni prijemom i dočekom u velikom hotelskom kompleksu gde će predstavnici iz nekoliko evropskih zemalja steći puno novih prijatelja. Mogu samo zamisliti kako će sve biti lepo kada budu u muzeju Gde će moći da vide kako su nastale prve Olimpijske igre i mesto odakle kreće olimpijski plamen. Takođe veoma je važno što će se i tamo daleko pričati o Srbiji i Beogradu - istakao je Željko Tanasković predsednik Saveza za školski sport Srbije.
Naši predlozi: "Tip" - tiket za ponedeljak
Za početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
04. 05. 2026. u 06:53
Transfer bomba! Crvena zvezda dovodi sjajno pojačanje, Dejan Stanković lično odabrao! Skauti više puta išli da se uvere u toliki kvalitet
Najnovije vesti iz FK Crvena zvezda mogle bi da obraduju "delije".
04. 05. 2026. u 16:01
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)