OVA DRŽAVA JE ZABRANILA IGRANJE ŠAHA! Zvuči neverovatno, ali zabrana je od danas zvanično na snazi - niko ne sme da igra šah u toj zemlji!
Sport ovo ne pamti.
Foto: Ilusracija
Talibanske vlasti zabranile su igranje šaha širom Avganistana zbog toga što bi, kako su navele, šah mogao da bude izvor kockanja koje je nezakonito u toj zemlji, izjavio je danas avganistanski zvaničnik u oblasti sporta Atal Mašvani.
On je rekao da se šah prema islamskom zakonu smatra vrstom kockanja koja je zabranjena na osnovu zakona koji je donet prošle godine, preneo je Arabnjuz.
Taliban sa talibanskom zastavom / Foto: EPA
Mašvani je naveo da avganistanska nacionalna šahovska federacija nije održala nijedan zvanični događaj u protekle dve godine, kao i da je "imala nekih problema na nivou rukovodstva".
Talibani stalno nameću stroge zakone i propise od preuzimanja vlasti 2021. godine, a poslednjih godina su ženama zabranili da se bave sportom.
Ako vas sport zanima, svo ono najzanimljivije, ali i najvažnije o njemu - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
"DELIJE" SE OGLASILE POVODOM IZBORA: Vanredno saopštenje navijača Crvene zvezde
11. 05. 2025. u 14:03
MNOGI U ŠOKU: Novi papa, Lav XIV, igra tenis - snimljen i za koga navija! (VIDEO)
11. 05. 2025. u 13:21
HET TRIK OSTVAREN! JURIMO ČETVRTI U NIZU! Evo TIP tiketa za sredu
NEVEROVATNI su naši tipsteri ove nedelje!
01. 04. 2026. u 06:57
DA LI JE MOGUĆE? Ovo se dešavalo u Novom Pazaru kada je Bosna izborila plasman na Svetsko prvenstvo (VIDEO)
Ono što je do pre nekoliko godina bilo nezamislivo, sada je postalo surova realnost – fudbalska reprezentacija Italije propustiće i treće uzastopno Svetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina se za to pobrinula, ali jedna vest o tome stiže iz - Srbije.
01. 04. 2026. u 12:31
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)