SAVIĆ TESTIRA "DELFINE". Vaterpolisti Srbije protiv Crne Gore startuju na turniru u Budimpešti
GENERALKA pred Singapur. Vaterpolisti sutra (18.30) protiv Crne Gore, koju sa klupe vodi naš najtrofejniji selektor Dejan Savić, startuju na "Beno kupu" u Budimpešti. Olimpijski pobednici će u mađarskoj prestonici, na čuvenom bazenu "Alfred Hajoš" u subotu (17.45) odmeriti snage sa Španijom, a u nedelju (10.30) sa Mađarskom.
Foto: Profimedia
Biće to poslednja prava prilika "delfinima" da vide gde su uoči Svetskog prvenstva od 12. do 24. jula u Singapuru. Dueli sa jakim selekcijama pokazaće selektoru Urošu Stevanoviću koliko su dobro radili i koji igrači mogu da iznesu teret na planetarnom skupu. Zato je u Budimpeštu poveo 20 igrača, a najavio je da će posle turnira saopštiti tim za Singapur. Uostalom, već 2. jula putuju u Bangkok (Tajland), gde će od 3. do 8. jula da sparinguju sa Australijom. Na SP startuju 12. jula protiv Južne Afrike.U grupi su još Italija i Rumunija.
Duel sa Crnogorcima privlači i pažnju i zbog mogućnosti da već danas Stevanović šansu pruži Borisu Vapenskom i Nikoli Murišiću, koji su pre neki dan dobili dozvolu Svetskog plivanja da mogu da igraju za Srbiju. Očekuje se i da Savić uvrsti u tim Dmitrija Holoda, koji je dobio odobrenje da brani boje Crne Gore.
Savić je prvi put vodio Crnu Goru protiv Srbije na kvalifikacijama za F8 Svetskog kupa u Bukureštu i pobedio je sa 16:15. Samo, tada je Srbija igrala u podmlađenom sastavu, iz tima koji su osvojili olimpijsko zlato bili su Vladimir Mišović i Petar Jakšić.
Preporučujemo
As Partizana otkrio sve! Karlik pokušava da me nagovori da ostanem, ali...
17. 04. 2026. u 17:05
Veliki posao za tim sa Stamford Bridža: Čelsi produžio ugovor sa ključnim fudbalerom
17. 04. 2026. u 16:50
Nezapamćeno! Bajern bez trenera u polufinalu Lige šampiona, a ovo je razlog
17. 04. 2026. u 16:40
Spektakl u Minhenu: Bajern ima prednost, ali Real nikad ne sme da se otpiše!
Bajern Minhen i Real Madrid odmeriće snage u revanšu četvrtfinala Lige šampiona (21.00), a Bavarci na "Alijanc areni" brane minimalnu prednost iz prvog meča koji je bio jedna od najboljih utakmica ovogodišnjeg izdanja najjačeg klupskog takmičenja.
15. 04. 2026. u 07:15
Kakav žreb! Srbija - Hrvatska u poslednjoj borbi za plasman na Mundijal!
Najnovije vesti iz fudbala tiču se i Srbije i Hrvatske.
16. 04. 2026. u 13:20
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)