ŠTA ĆE BITI SA FORMULOM 1? Australija prva stanica, ali...
Organizatori Velike nagrade Australije saopštili su danas da su uvereni da problemi sa avio letovima izazvani tekućim sukobom na Bliskom istoku neće uticati na prvu trku Formule 1 predstojećeg vikenda.
FOTO: Tanjug/AP
Blizu 1.000 članova osoblja timova je primorano da promeni raspored letova, a procenjuje se da će njih oko 500 stići iz Evrope čarter letovima, prenosi Bi-Bi-Si (BBC).
Ovo se dešava nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael pokrenuli napad na Iran u subotu, što je izazvalo reakciju te zemlje koja je napala ciljeve širom regiona.
Šef trke u Australije Trevis Old je rekao da će "svi biti spremni za trku" 8. marta, kojom počinje nova sezona u Formuli 1.
"Poslednjih 48 sati zahtevalo je izvesno premeštanje letova. To je uglavnom odgovornost Formule 1. Oni preuzimaju odgovornost za timove, vozače i celokupno osoblje koje je potrebno da bi se trka održala. Koliko ja razumem, svi će biti ovde spremni za trku i navijači neće primetiti nikakvu razliku", rekao je Old.
Formula 1 je takođe saopštila da "pažljivo prati" situaciju, pošto su trke u Bahreinu i Saudijskoj Arabiji zakazane za 12, odnosno 19. april.
"Prve tri trke su u Australiji, Kini i Japanu, a ne na Bliskom istoku, te trke su za nekoliko nedelja. Kao i uvek, pažljivo pratimo ovakvu situaciju i tesno sarađujemo sa nadležnim organima", rekao je portparol Formule 1.
Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu
Preporučujemo
A nakon debakla u Madridu! Evo protiv koga će Crvena zvezda igrati u plej-inu Evrolige
17. 04. 2026. u 06:25
Ceo region u šoku! Reprezentativac Hrvatske ima leukemiju, prima hemoterapiju
17. 04. 2026. u 06:09
Evo šta je prelomilo: Saša Obradović otvorio dušu nakon poraza Zvezde
16. 04. 2026. u 22:48
Spektakl u Minhenu: Bajern ima prednost, ali Real nikad ne sme da se otpiše!
Bajern Minhen i Real Madrid odmeriće snage u revanšu četvrtfinala Lige šampiona (21.00), a Bavarci na "Alijanc areni" brane minimalnu prednost iz prvog meča koji je bio jedna od najboljih utakmica ovogodišnjeg izdanja najjačeg klupskog takmičenja.
15. 04. 2026. u 07:15
Kakav žreb! Srbija - Hrvatska u poslednjoj borbi za plasman na Mundijal!
Najnovije vesti iz fudbala tiču se i Srbije i Hrvatske.
16. 04. 2026. u 13:20
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)