CRNO-BELI SLAVILI U DERBIJU: Odbojkaši Partizana u 19. kolu Superlige Srbije nadigrali Vojvodinu

Slobodan Krstović

14. 03. 2026. u 22:11

DERBI - Partizanu. Crno-beli su u 19. kolu Superlige na svom terenu nadigrali velikog rivala, Vojvodinu sa 3:1 (25:21, 18:25, 27:25, 25:22). Beograđanima je ovo tek sedma pobeda u prvenstvu i nisu se pomerili sa devetog mesta.

ЦРНО-БЕЛИ СЛАВИЛИ У ДЕРБИЈУ: Одбојкаши Партизана у 19. колу Суперлиге Србије надиграли Војводину

Foto: Ilustracija

Puleni Bojana Janića bili su odlučni da matiraju Novosađane. Meč je prelomljen u trećem činu, koji su domaćini posle velike borbe dobili sa 27:25. Gosti su bolje servirali i napadali, ali su crno-beli dominirali na bloku i manje grešili. U Partizanu je najubojitiji bio Branko Kopitić sa 29 poena, a u Vojvodini Luka Mačešić sa 23.

U ovom kolu došlo je do smene na vrhu tabele. Sada je Crvena zvezda prva, jer je Spartak u Subotici izgubio od Karađorđa sa 3:1.

Rezultati 19. kola Superlige Srbije za odbojkaše: VGSK - Dubočica 3:1, Spartzk SU - Karađorđe 1:3, Partizan - Vojvodina 3:1, Radnički - Crvena zvezda 1:3, Takovo - Jedinstvo SP 3:1, Mladi radnik - Niš 3:0.

TABELA: C.zvezda 14 pobeda, Spartak SU 14, Radnički 12, Karađorđe 12, Takovo 12, Vojvodina 11, Ml.radnik 10, VGSK 10, Partizan 7, Niš 5, Jedinstvo SP 4, Dubočica 3.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

SARAJEVSKI ŠARM NA DORĆOLU: Branko Đurić Đuro ozbiljno nasmejao publiku u Fondaciji Mozzart